KELIONIŲ ĮSPŪDŽIŲ AGENTŪRA
Mob. +370 650 17303
Turite klausimų? Skambinkite

Azerbaidžanas

Neatrastasis Azerbaidžanas ir spalvingoji Gruzija 9 d.

Klauskite
Captcha
Data Trukmė Kaina asmeniui Galutinė kaina

1 diena: Vilnius – Baku (2420 km)
Skrydis į Baku. Pasitikimas oro uoste. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena: Baku – Gobustanas (65 km)
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Azerbaidžano sostinę – Baku: kalnų parkas, iš kur atsiveria nuostabios miesto panoramos, senoji Ičeri Šecher tvirtovė su daugiau kaip 10 mečečių, rūmais, karavansarajais, pirtimis, bokštais ir kolonomis apsupta turgaus aikšte. Šis didžiulis kompleksas, užimantis 22,1 ha plotą, apsuptas 8-10 m aukščio sienų, dar vadinamas – vidiniu miestu, yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Baku simbolis – Mergelės bokštas (Giz Galasi) pastatytas apie XII a. Šis 28 m aukščio bokštas daug amžių tarnavo kaip gynybinis bokštas bei švyturys. Širvanšacho rūmai – įspūdingi XV a. viduramžių rūmai, pastatyti ant vienos iš vidinio miesto kalvų. Laisvas laikas. Išvyka į Gobustano istorinį-archeologinį draustinį. Tai unikalus muziejus po atviru dangumi įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia galima išvysti daugybę ant uolų esančių priešistorinių piešinių bei piktogramų. Aiškiai matomi žmonių, gyvūnų atvaizdai, mūšių scenos, apeigos, dangaus kūnai ir t.t. Draustinis taip pat garsus mįslingu gamtos reiškiniu – purvo vulkanais, kurių čia yra apie 400. Pagal purvo vulkanų skaičių, jų įvairovę, aktyvumą pasaulyje nėra kitos šalies, prilygstančios Azerbaidžanui. Šis reiškinys yra glaudžiai susijęs su kitais seisminiais procesais – žemės drebėjimais. Iš vulkanų besiveržiantis purvas turi ir gydomųjų savybių. Sugrįžimas į Baku. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Baku – Janardago kalnas (16 km) – Šemachs (125 km) – Gabala (95 km)
Pusryčiai. Išvykimas prie Abšerono pusiasalyje esančio amžinai degančio Janardago kalno, dar vadinamo – degančiu kalnu. Šio paslaptingo kalno šlaituose dega natūralios gamtinės dujos, šią vietą aprašė net Markas Polas savo kelionių metu. Toliau Marazos kaimelyje aplankomas šeicho Diri Babos mauzoliejus, pastatytas XIV a. Šis dviaukštis pastatas pastatytas uolos šlaite, papuoštas raižiniais ir kaligrafiniais piešiniais. Vykstama į senovės prekybos kelių sankirtoje buvusį Šemacho miestą. Daugybę amžių miestas buvo įvairių valstybių sostinė ir buvo svarbus prekybinis centras, kuriame šurmuliavo aktyvus gyvenimas. Atvykus, apžiūrimos išlikusios miesto įžymybės: Giulistano tvirtovė bei jo papėdėje esantis Edi Gumbezo mauzoliejus su antkapiais, kuriame ilsisi garbingiausi Širvanšachų dinastijos atstovai, seniausia Azerbaidžane – Džumos mečetė (pastatyta VIII a.). Išvykimas į Gabalą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Gabala – Šekis (85 km)
Pusryčiai. Ekskursija senovinį Gabala miestą, 600 metų buvusį didelės Kaukazo Albanijos valstybės sostine. Aplankoma dabartinė Gabala bei senoji Gabala, esanti 15 km nuo dabartinio miesto. Čia yra išlikę didingos tvirtovės bokštų liekanos. Su Kaukazo Albanijos valstybės istorija susipažįstama Gabalos muziejuje. Vykstama į Šekio miestą, per ilgą savo gyvavimą pakeitusį daugybę valdovų – armėnų kunigaikščius, kahetiečių carus, iraniečių šachus. Iki šių dienų mieste puikiai išlikę viduramžių statiniai: pirtys, mečetės, gyvenamieji namai ir unikalūs šachų rūmai. Pasivaikščiojama po miestą, gėrimasi senovinėmis gatvelėmis ir pastatų unikalumu. Aplankoma rytietiškų saldumynų kepyklėlė, kur bus galima paragauti ir įsigyti įvairiausių gaminių. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Šekis – Gahas (40 km) – Signachis (125 km)
Pusryčiai. Išvykas į kalnų apsuptą unikalų Gaho miestą, kuris įsikūręs Azerbaidžano ir Gruzijos pasienyje. Jo architektūroje juntama abiejų šalių kultūrų įtaka. Pasivaikšiojimas po miestą jaukiomis gatvelėmis, matoma daugybė gruziniškų šventyklų, tvirtovės liekanos. Išvykimas į Kahetijos regioną Gruzijoje, laikomą gruziniško vyno gimtine, čia auginama šimtai skirtingų vynuogių rūšių. Atvykimas į Veliscihės kaimelį, esantį Alazano slėnyje. Šios vietovės yra unikalus klimatas ir dėl to čia auga įvairių rūšių vynuogės, kurios daugiau neauga niekur pasaulyje. Vynų degustacija XVIII a. Marani vyno rūsiuose. Išvykimas link Signachio. Nakvynė viešbutyje.

6 diena: Signachis – Tbilisis (115 km)
Pusryčiai. Ekskursija po neįprasto viduramžių žavesio turintį Signachio miestą. Miestas pastatytas ant kalno šlaito su didinga tvirtove ir ją juosiančia gynybine siena su 28 sargybiniais bokštais. Šią tvirtovę įkūrė Gruzijos caras Iraklis II, valdęs XVIII a. Nuo jos atsiveria nuostabūs vaizdai į Alazano slėnį, vynuogynus ir kalnus. Pasivaikščiojimas siauromis, vingiuotomis miesto gatvelėmis, gėrimasi žaviais dviaukščiais, raudonų čerpių stogų pastatais, turinčiais pietų Italijos klasicizmo elementų. Išvykimas į Gruzijos sostinę – Tbilisį. Įsikūrimas viešbutyje. Apžvalginė ekskursija po Tbilisį: keltuvu keliamasi prie didingos Narikala tvirtovės – saugančios miestą nuo IV a. Toliau, pasivaikščiojimas senamiesčiu, neseniai pastatyta „Šv. Trejybės“ katedra – vieną iš didžiausių Ortodoksų bažnyčių pasaulyje, Metechi – kupolo formos bažnyčia (XII-XIII a.), futuristinis Pasaulio tiltas, pastatytas 2010 m., turistų pamėgtas Rike parkas papuoštas „grojančiais fontanais“, Sieros pirčių rajonas. Nakvynė viešbutyje.

7 diena: Tbilisis – Mcheta (20 km) – Karinis Gruzijos kelias (130 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Mchetą – senąją Gruzijos sostinę, dabar kultūros ir religijos centrą, įkurtą Aragvi ir Kura upių santakoje. Miestas paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo objektu. Pakeliui aplankomas Džarvi vienuolynas- tvirtovė – ankstyvojo viduramžių laikotarpio šedevras, pastatytas kalno viršūnėje. Šią VII a. statytą šventyklą gražiai savo darbuose aprašė M. Lermantovas. Atvykus ekskursija po senovinį Mchetos miestą, įkurtą VII a.p.Kr., aplankant Svetichoveli soborą, kuris jau daugiau 1000 metų laikomas pagrindine visos Gruzijos šventykla. Toliau, ekskursija istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrima šio ežero pakrantėje pastatyta Ananuri tvirtovė. Vykstama nuostabiais kalnų vaizdais pasižyminčiu keliu, stačiais šlaitais leidžiamasi ir kylama, matomos ir girdimos sraunios kalnų upės, aplinkui stūkso didingos, snieguotos kalnų viršūnės. Atvykstama į Stepantsmindo (Kazbegi) kaimelį, iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Vykstama prie Gergeti Šv. Trejybės cerkvės, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta šventykla, sužavi visus ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Sugrįžimas į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

8 diena: Tbilisis – Sataplijos urvai (245 km) – Kutaisis (15 km)
Pusryčiai. Išvykimas link Kutaisio. Aplankomi Sataplijos urvai su daugybe stalaktitų, stalagmitų ir požeminėmis upėmis. Urvai labiausiai išgarsėjo čia išlikusiais dinozaurų pėdsakais. Urvai yra moderniai apšviesti ir stebina turistus ne tik dinozaurų pėdsakais, bet ir šviesos efektais. Atvykimas į Kutaisį, įsikūrusį prie Rionio upės, antrą pagal dydį miestą Gruzijoje. Ekskursija po miestą, glaudžiai susijusį su senovės graikų mitologija, šiose žemėse grandinėmis buvo prikaustytas mitologinis Prometėjas bei čia buvo atvykę argonautai ieškoti auksinės vilnos. Bagrato šventykla, pastatyta XI a. caro Bagrato III paliepimu, tai viena iš seniausių šventyklų Gruzijoje. Ji ilgą laiką stovėjo apgriauta ir tik 2012 m. buvo pabaigta jos rekonstrukcija. Lankomas garsiausias Gruzijoje – Gelati soboras-vienuolynas (XI a.) įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Toliau aplankomas tarp miškų, kalnų, uolų ir tarpeklių pasislėpęs Mocameto vienuolynų ansamblis, kuriame buvo nukankinti du islamą pripažinti atsisakę Gruzijos princai. Čia saugomi Šv. Dovydo ir Šv. Konstantino palaikai, kurie yra labai gerbiami Gruzijoje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

9 diena: Kutaisis – Vilnius (1880 km)
Pusryčiai. Pervežimas į Kutaisio oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą,
• 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
• 1 gruziniško vyno degustacija,
• ekskursijos pagal programą rusų kalba,
• įėjimo bilietai į mokamus objektus.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• skrydžio bilietai (į Baku – su persėdimu/į Vilnių – tiesioginis): nuo 220 EUR,
• Azerbaidžano viza – forminama savarankiškai (nuo 35 EUR),
• medicininių išlaidų draudimas,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:
• minimalus keliaujančių skaičius – 2 asm.,
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
• prie kiekvienos kelionės dienos parašyti kilometražai tik apytiksliai nurodo tą dieną nuvažiuojamus atstumus, bet nenurodo tikslios nakvynės vietos.

Kelionė neturi atsiliepimų.

Keliavai? Palik atsiliepimą

Mumis gali pasitikėti

Pagalba klientui 24/7

Turite klausimų ar susidūrėte su problema? Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes nedelsiant Jums padėsime!

Viskas vienose rankose

Padėsime užsisakyti bilietus, rasti tinkamą kelionę ar gauti vizą. Taupykite savo laiką viską tvarkydami mūsų įmonėje.

Kelionių draudimas

Siekdami optimalių rezultatų, bendradarbiaujame su "BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje draudimo kompanija. Jums galime pasiūlyti visus teikiamus draudimo produktus.

Vizų išdavimo lyderiai

Greitai ir kokybiškai sutvarkome dokumentus visų tipų vizoms gauti į Rusiją, Baltarusiją, Kiniją, Kazachstaną

Partneriai

Tallink
Stenaline
Ollex
MSC Cruises
Kautra
Hotelston
Ecolines
DFDS Seaways
Amadeus

Geriausių pasiūlymų prenumerata!