KELIONIŲ ĮSPŪDŽIŲ AGENTŪRA
Mob. +370 650 17303
Turite klausimų? Skambinkite

Graikija

Graikija

1. Apie šalį

Senovės griuvėsiai, šiuolaikiniai miestai, sugriautos akmeninės sienos, aštrus jūros kvapas, bronzos amžiaus ugnikalniai, gryna šviesa, vaizdingos įlankos, nesibaigiantys smėlio paplūdimiai, safyrų jūros, sparčiai kylantys kalnai, žali slėniai, daugybė nuostabių salų.

Graikija, tai ta vieta, kur atostogas praleidi turtingoje gamtos šalyje, tarp jūros bangų, alyvmedžių giraičių ir šiltos saulės. Tai ypatinga vieta, kur gimė grožio jausmas, noras kurti ar mąstyti apie dieviškumą, kuris atvedė pasaulį prie filosofijos, mitologijos ir mokslo meno atsiradimo.

Šis teorijų ir mitų rinkinys tapo dirva visos žmonijos augimui. Kas nežino senovės graikų kūrinių ir skulptorių pavardžių? Galų gale, pasaulio kultūros lobis neįsivaizduojamas be neįkainojamo indėlio kurį įnešė Sokratas ir Platonas, Aristotelis ir Pitagoras, Demokritas ir Hipokratas, Phidias ir daugelis kitų.
Po kelionių Graikijoje supranti, kad čia, kaip niekur kitur, išsibarstę senovės likučiai - tai ne tik akmenys, bet gyvas kūnas, šiuolaikinio gyvenimo dalis, nuolat primenanti mums, kad čia yra mūsų šiuolaikiškos visuomenės šaknys.

2. Pagrindinė informacija

Graikijos vėliavaSostinė - Atėnai
Valstybinė kalba: graikų
Valiuta: Euras (€ EUR)
Laiko juosta: GMT +2
Klimatas: vidutinis Viduržemio jūros
Gyventojų skaičius: 10, 7 mln.
Šalies tel. kodas: +30

3. Klimatas

Graikijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su švelniomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Pajūryje žiemomis vyrauja švelnūs orai, dažnai lyja, sniegas iškrenta labai retai.

Vasaros yra gana karštos ir per jas retai siautėja audros. Šalies viduje žiemomis yra žymiai vėsiau. Naktį dažnai pasitaiko šalnų, bei retkarčiais iškrenta daug sniego. Vasaromis yra panašiai kaip ir pakrantėse: karšta ir sausa.

Šiaurės Graikijoje, žiema trunka nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Mažiausia temperatūra pasitaiko sausio ir vasario mėnesiais: naktį temperatūra yra -3+1°C, o dieną -10+8°C.Karščiausi mėnesiai - nuo birželio iki rugpjūčio, kai temperatūra pakyla virš +30°C dieną ir +20°C naktį. Daugiausia kritulių nuo lapkričio iki sausio mėnesio, mažiausia nuo liepos iki rugsėjo mėnesio. Kalnuotose Graikijos regionuose žiemą temperatūra nukrenta iki neigiamų reikšmių, dažnai sninga.

Pietų Graikijoje šalčiausi mėnesiai yra sausis ir vasaris. Mažiausia vidutinė temperatūra yra +6°C, dieną vyrauja nuo -13 iki +12°C.Tai geriausias laikas istoriniam turizmui.

Pats karščiausias laikas nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio. Liepos vidutinė temperatūra dieną yra +33°C, o naktį +22°C. Lietingi mėnesiai nuo lapkričio iki sausio. Nuo birželio iki rugsėjo lyja retai. Plaukimo sezonas trunka nuo gegužės iki spalio. Vandens temperatūra gegužės mėnesį siekia +19°C, liepos mėnesį +25°C, spalį +22°C.

VIDUTINĖ TEMPERATŪRA, °C

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
Diena 10 13 18 21 25 30 34 33 28 22 16 12
Naktis 2 4 6 10 15 19 21 21 18 13 9 4
Jūra 11 11 16 18 20 22 24 25 24 23 18 12

4. Virtuvė

Graikija yra rojus maisto mėgėjams. Nacionalinė virtuvė šioje šalyje savo ištakomis siekia Senovės Graikiją ir tuo metu paplitusią mitybą. Jau Senovės Graikijoje buvo apspręsti pagrindiniai virtuvėje naudojami produktai, atsirado patiekalai, kurių tradicijos išliko iki dabar.

Pagrindinis graikiškos virtuvės bruožas yra tai, kad gaminama tik iš šviežių ingredientų. O, maistas ruošiamas su meile ir yra pagardintas vietiniu temperamentu. Galų gale gaunasi neįtikėtinas patiekalas, pilnas skonio ir jausmingumo.

Graikų virtuvė – tai tradicija, kurioje vyrauja alyvuogės, fetos sūris , vynas, o taip pat daug daržovių, jūros gėrybių ir mėsos. Visa tai dosniai pagardinta alyvuogių aliejumi, citrinos sultimis ir kitais prieskoniais, todėl turi dievišką skonį. Galbūt tai susiejama ir su tuo, kad graikai beveik negamina produktų, skirtų eksportui - viskas tik sau. Maitinimas graikų gyvenime užima labai svarbią vietą. Jiems tai ir poilsis ir bendravimas, ir visas gyvenimas.

Pasitisio Pastitisio – makaronai su mėsos faršu ir bešamel padažu.

Musaka Musaka – tai mėsos, bulvių ir baklažanų apkepas su bešamel padažu.

Lukumades. 

 Skaniausias fetos sūris paprastai patiekiamas su kaimiškomis salotomis (pas mus "Graikiškos salotos") – šviežius pomidorus, agurkus, žaliąsias paprikas, svogūnus ir alyvuoges supjaustyti didelėmis skiltelėmis. Daugelis smuklių siūlo „specialus“ - patiekalus iš Graikijos salų, Mažosios Azijos, ir netgi senosios graikų virtuvės . Žuvų tavernose galite paragauti skanios žuvies: keptos, virtos, arba skrudintos ant žarijų. Čia galėsite išbandyti ir kitų jūros gėrybių: austrių, midijų, aštuonkojų. Žuvų tavernos, paprastai yra netoli pakrantės arba uosto, vakarienė dviems kainuos apie 30-50 eurų.

Ne brangiose tavernose – psistarya, pateikia tik mėsą kepta ant iešmo arba ant žarijų: kiaulienos pjausniai ("Brizol"), ėrienos pjausniai ("paidakya"), vištiena ("kotopulo"), kukuliai ("bifteki"). Čia už pietus galite užmokėti 10-15 EUR dviems.

Šašlikinė (suvladzidiko) - maža smuklė, kur paprastai siūlo patiekalus išsinešimui: šašlikas (Souvlaki) graikų pitoje. Uzerije galima pabandyti daugybę užkandžių ("mezedes"), prie kurių pateikia uzo – graikų anyžinė degtinė. Paprastai ją skiedžiama su vandeniu , todėl ji tampa balta.

5. Pinigai

Pinigus galima pakeisti tik bankuose arba valiutos keityklose. Bankai dirba darbo dienomis nuo pirmadienio iki ketvirtadienio nuo 8.00 iki 14.00, o penktadienį nuo 8.00 ik 13.30. Savaitgalį ir per nacionalines šventes – uždaryti. Taip pat galima pasinaudoti valiutos keityklomis, kurie dirba po šeštos ir savaitgaliais. Už keitimą reikės sumokėti mokestį nuo 1% iki 2%. 

6. Arbatpinigiai

Graikijos restoranuose ir kavinėse jei arbatpinigiai nėra įtraukti į sąskaitą, priimta palikti 10% nuo visos sumos. Taip pat įprasta smulkių pinigų palikti ir kambarinėms.

Arbatpinigius galima palikti ir taksistui arba viešbučio darbuotojui, kuris padeda nunešti daiktus iki kambario (apie 1 Eurą). 

7. Suvenyrai ir pirkiniai

 Graikija garsėja odos gaminiais, kailiniais patraukliomis kainomis, papuošalais ir keramika. Graikijos vynai, „Metaxa‘‘, migdolai, pistacijos, alyvuogės ir liaudies meno daiktų įvairovė - puikūs suvenyrai, kuriuos galima įsigyti bet kurioje šalies dalyje.

Curekai – tai tradiciškai supinta bandelė. Curekus su įvairiais skoniais ir įdarais galima atvežti kaip saldų suvenyrą.

Ikona, atvežta iš Graikijos, bus geriausiu suvenyru ar dovana. Suvenyrų parduotuvėse galima nusipirkti nebrangią ikoną. O ikona, kuri taps relikvija, bus brangesnė. Dar pakankamai įdomus variantas – tai rankų darbo šventųjų atvaizdai su pusiau brangakmeniais aplink šventojo veidą.

Alyvuogių aliejus - tautos pasididžiavimas. Dauguma turistų asocijuoja Graikija su sultingomis alyvuogėmis. Geriausias alyvuogių aliejus yra žinomas Kretos ir Santorinio salose. Produkto kaina skiriasi priklausomai nuo parduotuvės - nuo 6 € iki 9 € už litrą.

Na, o gerbėjams norintiems atvežti iš užsienio alkoholinius gėrimus kaip suvenyrą verta atkreipti dėmesį į Graikijos nacionalinius gėrimus. Nupirkite uzo butelį - garsi degtinė su įvairiomis žolelėmis, tarp kurių būtinai turi būti anyžiai. Turėkite omenyje, kad Lesbas, Tyrnavos ir Kalamata - Graikijos regionai, su ilgą gamybos uzo tradicija. Metaxa - brendžio ir muskatinio vyno mišinys. Taip pat galite įsigyti rakiją - vynuogių degtinė.

Brendžio butelio kaina maždaug 5€, uzo - 5€ už 0,5 litrų, Metaxa apie 0,75 3 žvaigždutės - iki 10 €.

8. Miestai ir kurortai

Graikija - paplūdimių šalis. Žemyne ar salose, dideliuose miestuose, ar mažuose kaimuose  yra maži, ar pratęsti  jaukus smėlio ir uolų paplūdimiai. Plaukimo sezonas prasideda gegužės viduryje ir baigiasi spalio pabaigoje.

Kreta

Kreta džiugina gražiais smėletais paplūdimiais, kurortai su išvystyta turizmo infrastruktūra ir jaukiais viešbučiais. Jos keturios sritys - Heraklionas, Retimnas , Chania ir Lasiti . Sostinė - Heraklionas.

Kretos klimatas tiesiog idealus vasaros poilsiui – vasaros mėnesiais čia įšyla nuo +36-38 laipsnių, tačiau dažniausiai vyrauja +32-34 laipsniai šilumos. Žiemą atvėsta iki +5-10 laipsnių, kartais pakrantėse pasitaiko ir sniego. Karčiausias mėnuo – rugpjūtis, kuomet pats sezono įkarštis. Vidutinė vandens temperatūra vasarą yra +22-24 laipsniai, tačiau kartais vasaros pabaigoje siekia +26 ar net daugiau. Taip pat išlieka skirtumas ir tarp jūrų skirtingose salos pusėse – pietinėje pakrantėje tyvuliuojanti Libijos jūra gali įšilti net iki +28 ar daugiau laipsnių ir dažniausiai yra apie porą laipsnių šiltesnė nei šiaurinėje pusėje esanti Kretos jūra (Egėjo jūros pietinė dalis). Vasaros sezonas Kretoje tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio, tačiau sausiausias periodas yra gegužės-rugsėjo mėnesiais, kuomet ir patartina vykti į šią salą.

Nereikia pamiršti, kad saloje tarp daugybių viešbučių yra ir didelis vilų pasirinkimas: paplūdimyje arba kanose, graikų arba europietiškame stiliuje (arba netgi „viduramžiu pilies” stiliuje), šeimai arba kompanijai, brangiau arba pigiau. Tik reikia nepamiršti, kad geriausios vilos rezervuojamos iki atostogų pradžios, o kartais netgi prieš metus.

Lankytinos vietos: Knoso rūmai, Archeologijos muziejus, Spinalonga , Lasiti slėnio sala (su vyno degustavimų, pažintis su alyvuogių aliejaus gamyba, keramikos dirbtuvių ir 14 amžiaus vienuolyno kalnuose apsilankymu), kruizas į Dia arba Santorini salas, ekskursija į Samarijos tarpeklį.

HeraklionasHeraklionasHeraklionas

Kretos sostinė ir vienas iš svarbiausių Graikijos uostamiesčių – Heraklionas yra gausiai lankomas turistų. Saulėti ir šilti orai, Viduržemio jūra ir pramogos vilioja lankytojus. Tai kurortinis miestas, kuriame gausu lankytinų istorinių ir šiuolaikinių vietų. Heraklionas – puiki vieta atostogoms.

Šiandien Heraklioną supa antikinės sienos, bylojančios apie šlovingą jo, o kartu ir visos šalies istoriją. Herakliono centre puikuojasi Morozinio fontanas, iškilęs čia 1628m. Netoliese - turistų mėgstamos Venecijos tipo senamiesčio gatvės su gausybe patrauklių parduotuvių, bažnyčių ir muziejų. Daugiausia dėmesio sulaukia istorijos bei archeologijos muziejai. Pastarasis - tikras Herakliono pasididžiavimas. Jame eksponuojama daugiausia Mino civilizacijos laikotarpio (2800 - 1150 m. pr. Kr.) radinių bei gausybė unikalių pasaulinės reikšmės archeologinių iškasenų nuo neolito iki Romos imperijos laikų. Būtent šiame muziejuje yra saugomi Knoso rūmų freskų originalai. Tai unikali vieta, kuriai mažai kas gali būti abejingas. Kadaise rūmai, savo išsidėstymu primenantys labirintą, buvę net penkių aukštų, turėję apie 1400 freskomis išpuoštų menių ir kambarių. Pasak legendos, čia gyveno mitologinė būtybė Minotauras – pusiau žmogus, pusiau jautis. Be to, prieš 4000 metų Knosas buvęs administracinis, religinis ir ekonominis Kretos centras.

Vadinasi, Heraklioną drąsiai būtų galima vadinti kultūros židiniu, kuriame yra išsaugotas unikalus senosios civilizacijos palikimas ir daugybė kitų, istoriškai svarbių, faktų. 

Retimnas

Retimnas - administracinis centras , vienodai nutolęs nuo visų didžiųjų prekybos centrų ir oro uostų saloje - Heraklion ir Chanija (apie 65 km nuo kiekvienos). Tai vaizdingas miestas su turtinga istorija, išsaugojęs senovinę išvaizdą: siauros gatvelės, venecijietiški pastatai ir turkų mečetės, suteikiančias miestui rytietiško dvelksmo. Retimne pasivaikščiokite venecijietiško tipo gatvelėmis, kuriose galima įsigyti lauktuvių, aplankykite archeologijos muziejų ir ant Paleokastro kalvos įsikūrusį fortą, nuo kurio atsiveria nuostabus miesto vaizdas.

Vienas įžymiausių statinių šiame mieste – venecijiečių statyta „Fortezza“ pilis. Tvirtovė laikoma vienu iš didžiausių ir geriausiai pavykusių venecijiečių statinių. Mano nuomone, pilis pakankamai gerai išsilaikiusi. Jos griuvėsiuose galima atrasti tiek islamo, tiek krikščioniškus maldos namus.
Tarp kitų dėmesio vertų objektų galima paminėti daugiau nei 400 metų senumo Rimondžio fontaną, Kara Musa Pashos mečetę, venecijiečių uostą su jame įsikūrusiomis kavinukėmis.

Pats miestas jaukus, daug siaurų gatvelių, skersgatvių, suvenyrų parduotuvėlių, kavinukų.

Ne mažiau dėmesio verta skirti ir Retimno priemiesčiams. Argiroupoli kaimas garsėja krioklių kompleksu, kurį sukūrė pati gamta, o tai tikra retenybė.
Būtinai apsilankykite Arkadijaus vienuolyną.

Lasiti

Lasiti turtinga istoriniais vietomis ir gražiu gamtovaizdžiu. Pavyzdžiui, čia randasi pati gražiausia įlanka visoje Graikijoje – Mirabelo. Patys populiariausi kurortai – tai Agios Nikolajas miestelis.

Agios Nikolaos miestas – graikų Sen Tropezas. Agios Nikolaos miesteliui grožio ir išskirtinumo suteikia mieste tyvuliuojantis Voulismeni ežeras, kuris su jūra jungiasi nedideliu kanalu, taip dalindamas miestą į dvi dalis. Ežero gylys - 47 metrai. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad jo dugne yra senųjų civilizacijų lobių.
Tai jaukus miestelis, gyvas kretiečių dvasia, bet tuo pačiu ir turistinis kurortas su puikiais paplūdimiais, kavinėmis, barais, tavernomis bei parduotuvėmis.

Tarp žinomų kurortų tokie regiono miesteliai, kaip Sitia, Ierapetra – piečiausias miestas Graikijoje. Visi šie miestai apsupti žalumos, jų ilgi paplūdimiai vilioja ir žada nuostabų įdegį, o daugybė restoranų ir kavinių pasiruošę pasiūlyti svečiams platų meniu asortimentą iš vietinės ir europietiškos virtuvės. Šie kurortai nėra pigus, tačiau verti dėl savo ypatingo žavesio.

Lankytinos vietos: kelionė laivu į Spinalongą paliks ryškius prisiminimus ne tik apie gražią jūrą, bet ir apie venecijiečių tvirtovę, esančią ant jos. Šio forto istorija turtinga ir įdomi, o jo panorama jūros fone nieko nepaliks abejingo.

Aiškiose pakrantes vandenyse netoli Elundos galima jūros dugne pamatyti graikų kaimelio griuvėsius. Taip pat Lasityje yra Dzeuso urvas – Dikteon Andron. Kuriame pasak legendų gimė senovės graikų vyriausiasis dievas.

Rodo sala (Rodas)

Rodo sala garsėja savo vaizdingais paplūdimiais, prabangiais viešbučiais ir pramogų vietomis, kurie atititinka įvairiausius, skirtingus skonius. Ir tuo pačiu metu – dar ir gausu tylių vietelių, kuriose gali pajusti ramybę ir tiesiog žavėtis esančiais vaizdais.

Pagrindiniai kurortai - Lindos, Kolymbia, Faliraki, Ixia, Ialyssos ir Rodas.

Kurortinėse zonose – Ialyssos, Ixia, Kalithea, Faliraki, Afandou, Pefkos, Kiotari ir kitose rasite puikius smėlio paplūdimius. Vakarinėje dalyje – Kremasti, Fanes, vyrauja akmenukų paplūdimiai. Šiaurinėje Rodo dalyje dažniausiai didesnės bangos, tad ten telkiasi vandens sporto mėgėjai, pietrytinėje pakrantėje jūra dažniausiai ramesnė, tad ją renkasi šeimos su vaikais. Keliaujantys su nuomotu transportu visada ras kur sustoti nusimaudyti ar pasimėgauti ramiu poilsiu nedideliuose smėlio paplūdimiuose, kurių yra daugybę per visą Rodo pakrantę. Maudymosi sezonas trunka nuo gegužės iki spalio.

Populiariausios lankytinos vietos ir Rodo ekskursijos:
Moni Filerimou – tai šalia Ialyssos kurorto esanti Filerimos kalva su plokščiakalniu, ant kurio stovi 4 koplyčių kompleksas. Jame persipynusios įvairių tautų istorijos, teigiama, kad tai viena gražiausių vietų visoje Rodo saloje.

Monolitas – tai įspūdingas 235 metrų iškyšulys su greta esančia tvirtove, nuo kurios atsiveria nepakartojami vaizdai. Tai populiariausia lankoma vieta pietvakarinėje pakrantėje.

Moni Tsambikas – tai ant 300 metrų aukščio uolos įsikūręs vienuolynas, skirtas vaisingumo deivei, dėl to populiari traukos vieta poroms, kurios nori susilaukti vaikų.

Kritinia – tai vakarinėje salos dalyje esanti venecijietiško stiliaus pilis, įsitvirtinusi ant uolos.

Kruizai – populiari turistinė pramoga, daugiausiai jų vyksta iš Rodo miesto uosto. Pats populiariausias kruizas yra į Symi salą, kuri įsikūrusi šalia Turkijos krantų, 45 km nuo Rodo. Ši sala garsėja natūraliomis kempinėmis, itin populiariu suvenyru iš Graikijos salų. Kruizo kaina siekia apie 16 eurų asmeniui į vieną pusę greituoju keltu arba 7 eurai lėtesniuoju. Galite rinktis ir kruizą aplink pačią Symi salą, nardymą ar tiesiog atplaukę ir išsilaipinę joje pasigrožėti vaizdais, pasimėgauti žydra jūra bei smėlio paplūdimiais ar įsijausti į vietinių gyvenimą.

Kitas populiarus maršrutas - Embona kaimas, kur gamina vyną, čia galima paragauti geriausius Rodo vynus, o taip pat ir skaniai papietauti kaimo smuklėje.

Pagrindinė vertybė - Lindos Akropolis – tai uolos viršūnėje esantys griūvėsiai, tačiau išsaugoję originalių kolonų bei sienų fragmentus. Vien pasivaikščiojimas po šiuos griuvėsius suteikia neapsakomą jausmą, o atsiveriantys vaizdai ilgam išlieka atmintyje.

Uolos papedyje galima įsigyti Rodo gydomąjį medų, naminę alyvuogių aliejų ir tradicinę „suma” – samanė iš vynuogių.

Vieta su romantišku pavadinimu “dviejų jūru bučinys” – Prassonisi. Tai – ypač vaizdingas paplūdimys, kurį rasite piečiausiame salos taške. Šis platus smėlio ruožas jungia salą su pusiasaliu, o iš abiejų pusių yra skalaujamas jūros. Prassonissi – tai rojus banglentininkams, ypatingai liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kai karaliauja šiaurės vėjai.

Kurorto salos miestuose atidaryta daugybė barų, restoranų ir diskotekų. Faliraki mieste yra pramogų parkas, o Rode – akvariumas. Saloje galimas nardyti su akvalangu.

9. Transportas

Graikijoje jūs lauks transporto priemonės, kurios atitiks įvairių skonių turinčius asmenis: nuo Atėnų metro-muziejaus iki paklusnių asilų ir „skraidančių“ delfinų.

Jūs lengvai galite keliauti po Graikija su tarptautiniais autobusais KTEL, kurie kursuoja ne tik žemyne, bet ir į aplinkines salas: kelto kaina tokiais atvejais jau įskaičiuota į bilietą. Keliaujant ant ilgų atstumų patogiau naudoti tokius vietinius vežėjus kaip Olympic Air ir Aegean Airlines. Taksi Graikijoje yra daug, ir jie pakankamai nebrangūs. Mokėjimas pagal skaitiklį, įsėdimo mokestis – 1EUR, 1 km – 0,34 EUR. Nuo vidurnakčio iki 5:00 veikia dvigubas tarifas. Atėnuose ir Graikijos žemyne šitie tarifai laikosi aiškiai, bet salose dėl kainų geriau derėtis iš anksto.

Automobilių nuoma

Automobilio nuomai reikalaujama tarptautinių vairuotojų pažymėjimo, amžius ne mažiau kaip 25 metai ir ne vyresnis kaip 70 metų, vairavimo patirtis trys metai. Vidutiniškai ekonominės klases automobilio nuoma kainuos nuo 40 EUR parai. Kreditinės kortelės prireiks visur, išskyrus Graikijos salą. Privačiose nuomos biuro reikalavimai yra šiek tiek paprastesni.

Imti automobilį nuomai Atėnuose nepatartina: netvarkingas judėjimas, vietiniai vairuotajai dažnai ignuoroja vairavimo taisykles ir viršija greitį, o priparkuoti savo automobilį centre beveik nerealu.

10. Sveikata

Nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo. Geriau nusipirkti jį butelyje, kuris yra parduodamas kiekviename bare, restorane ar parduotuvėje. Pirmas kelias dienas reikia vengti ilgalaikio buvimo saulėje, nes tai gali sukelti perkaitimą. Nepamirškite kepurių, saulės akinių ir apsauginio kremo. Skiepų kelionei į Graikiją nėra. Vaistines dirba kasdien, išskyrus sekmadienį, o pirmadienį, trečiadienį ir šeštadieni užsidaro 13:00 valandą. Ūmių ligų atvėju reikia kviesti greitąją pagalbą, o ne kreiptis į artimiausią ligoninė.

Medicininė pagalba užsieniečiams Graikijoje, išskyrus skubią medicininę pagalbą, yra mokama, nors dauguma Graikijos visuomenės sveikatos paslaugomis valstybės įstaigose naudojasi nemokamai. Todėl prieš keliaujant į Graikiją rekomenduojama įsigyti sveikatos draudimą, iskaitant ligonio evakuaciją lėktuvu esant būtinybei. Jeigu draudimo nėra iš jūsų gali pareikalauti apmokėti paslaugas grynais vietoje. Sveikatos priežiūra Graikijoje grindžiama įvairiais mokėjimo būdais ir atitinka Europos reikalavimus. Daugelių graikų gydytojų studijavo užsienyje ir kalba angliškai.

11. Laiko juosta

Graikijos laiko zona UTC+2 (Rytų Europos laikas), todėl graikų laikas vienodas visiems miestams ir šalies regionams.

Perėjimas į vasaros laiką - paskutinį kovo sekmadienį 1 val. nakties.

Perėjimas į žiemos laiką - paskutinį spalio sekmadienį 1 val. nakties.

12. Muitinė

Valiutos įvežimas ir išvežimas neribotas. Piliečiams važiojantiems ne iš ES šalių reikia deklaruoti sumas viršijančios 10 000 eurų. Atvykstant į šalį su savimi reikia turėti valiutos iš paskaičiavimo 50 EUR vienam asmeniui dienai. Grynuosius pinigus gali patikrinti graikų muitinėje. Į šalį galima įvežti iki 10kg maisto ir gėrimo, iki 200 cigarečių arba 50 cigarų, iki 1 litro stipraus alkoholinio gėrimo arba 2 l vyno, o taip dovanos neturi viršyti 150 EUR.

Draudžiama įvežti narkotinių ir psichotropinių vaistų, ginklus, sprogmenis, nuodus ir augalus dirvoje.
Draudžiama išvežti iš šalies senienas, įskaitant iš archeologinių objektų, o taip pat rastus ant jūros dugno.

Viza į Graikiją nereikalinga.

13. Patarimai keliautojams

Graikijoje Jūs pasitiks svetingi žmonės. Bet dar prieš kelionę primigtinai rekomenduojame susipažinti su mūsų patarimais turistams Graikijoje.

  • Fotografavimas ir filmavimas istorinių paminklų teritorijose ir muziejuose leidžiama tik įsigyjant papildomą bilietą.
  • Vasaros metu visoje šalyje nuo 14.00 iki 15.00-17.00 „Siesta” – uždaryti beveik visi ofisai, bankai, parduotuves, restoranai.
  • Dideliuose restoranuose paprastai siūlomos meniu dviem kalbom – anglų ir graikų, ir prieš užsakant nepažįstamus patiekalus (jų pakankamai daug) reikia pasitikslinti, taip pat reikia pasitikslinti ir dėl papildomų mokėjimų, nes kai kuriuose restoranuose arbatpinigiai jau įskaičiuoti į sąskaitą, kitose – jų iš vis neima. Mažose restoranuose ir tavernose dažnai leidžiama įeiti į virtuvę ir pasirinkti patiekalus pas virėją. Daugumoje restoranų, ypač žuvies, praktikuojama gaminti patiekalus svečiui matant. Restoranuose yra įprasta palikti 10% nuo užsakymo sumos arba 1-2 euro, kavinėje – iki 1 euro, taksi - 0,5-1 euro (pagrindinis mokėjimas griežtai pagal skaitiklį), porteriui - 30-50 centų už vieną bagažo vienetą.
  • Atėnų taksi vairuotojai dažnai renkasi ilgesnį maršrutą ir neįjungia skaitiklio. Tokie veiksmai yra griežtai baudžiami – reikia užrašyti taksi numerį ir apie tai pranešti turizmo policijai. Kaip draudimą nuo sukčiavimo galime patarti derėtis dėl keliones kainos prieš lipant į automobilį.
  • Nusikalstamumo lygis Graikijoje yra mažas, tačiau pagrįstos atsargumo priemonės tikrai nepamaišys. Rekomenduojame naudotis viešbučio seifu, o pinigus keisti tik bankuose arba keityklose. Triukšmingose Graikijos rinkose, veikia taisyklė „arčiau kūno" – tai liečia pinigines ir asmeninius daiktus.
  • Visose kurortiniuose Graikijos miestuose nuo gegužės 1 (paplūdimio sezono atidarymo) ir iki spalio vidurio parduotuvės ir prekybos centrai dirba be išeiginių ir iki vėlyvos valandos. Miestuose ir regionuose, ne turistinėse pakrantėse esančios parduotuvės (su retomis išimtimis) sekmadieniais nedirba. Mažos parduotuves ir butikai užsidarinėja siestai (14,30-17,00). Dideli prekybos centrai ir parduotuves dirba nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 08.00 iki 21.00 ir šeštadieniais nuo 08.00 iki 20.00 val.
14. Lietuvos ambasada Graikijoje

Ambasadorius Artūras Žurauskas
Adresas: 49, Vasilissis Sofias Ave., GR - 106 76, Athens
Telefonas: +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
El. paštas: amb.gr @ urm.lt
Darbo dienos: 1, 2, 3, 4, 5
Darbo valandos: 9.00 - 17.00

Mumis gali pasitikėti

Pagalba klientui 24/7

Turite klausimų ar susidūrėte su problema? Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes nedelsiant Jums padėsime!

Viskas vienose rankose

Padėsime užsisakyti bilietus, rasti tinkamą kelionę ar gauti vizą. Taupykite savo laiką viską tvarkydami mūsų įmonėje.

Kelionių draudimas

Siekdami optimalių rezultatų, bendradarbiaujame su "BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje draudimo kompanija. Jums galime pasiūlyti visus teikiamus draudimo produktus.

Vizų išdavimo lyderiai

Greitai ir kokybiškai sutvarkome dokumentus visų tipų vizoms gauti į Rusiją, Baltarusiją, Kiniją, Kazachstaną

Partneriai

Tallink
Stenaline
Ollex
MSC Cruises
Kautra
Hotelston
Ecolines
DFDS Seaways
Amadeus

Geriausių pasiūlymų prenumerata!