KELIONIŲ ĮSPŪDŽIŲ AGENTŪRA
Mob. +370 650 17303
Turite klausimų? Skambinkite

Kipras

Kipras

1. Apie šalį

Pasaulio centras, jūros maršrutų ir žmogaus likimo sankirtos. Viduržemio jūros sala, mylima žmonių nuo seniausių laikų. Karalius Ričardas Liūtaširdis, princesė Berengaria of Navarre, apaštalai Paulius ir Barnabas, Šv.Nikolas tai sąrašas didžių vyrų, kuriu likimą paveikė Kipras yra begalinis.

Senovės žemė, sauganti didelius archeologinių paminklų ir krikščionių šventovių turtus. Nepakartotinas pasaulio kampelis, kur sukurtos idealios sąlygos vaikų švietimui, įskaitant autentišką anglų švietimo sistemą.

Rojus žemėje su unikaliu klimatu, draugiškais vietiniais gyventojais, tobula teisinė sistema, paveldėtos iš Didžiosios Britanijos, ir unikaliu gyvenimo būdu, kuris jungia savyje judėjimą ir lėtumą, sportą ir popietes siestą, prabangų maistą ir Viduržemio jūros dietą.

2. Pagrindinė informacija

Sostinė - Nikosija
Valstybinė kalba: Graikų, Turkų
Valiuta: Euras (€ EUR)
Laiko juosta: GMT +2 
Klimatas: subtropinis Viduržemio jūros
Gyventojų skaičius: 1 142 575 žmonių.
Šalies tel. kodas: +357

3. Klimatas

 Kipro klimatas laikomas vidutinio sunkumo ir sveikiausiu pasaulyje.

Klimatas subtropinis Viduržemio jūros. Vasaros karštos (+25–35°С), o žiemos pakankamai šiltos (+10 -15°С). Metinis kritulių kiekis padidėja nuo 300-500 mm lygumoje ir iki 1000-3000 mm kalnuose, kur žiema vietomis susidaro sniego danga.

Geriausias laikas poilsiui birželis, liepa, rugpjūtis ir rugsėjis, kada karštis atslūgsta ir ateina derliaus nuėjimo laikotarpis. Vasara pakrančių rajonuose vidutinė temperatūra siekia 32°С laipsnių, centrinėje salos dalyje - 36°С, bet keletą dienų gali viršyti ir 40°С. Žiemos vidutinė temperatūra yra 15°С laipsnių, tačiau kalnuose šalčiau, o sniego yra tiek, kad galima slidinėti netgi iki balandžio mėnesio pabaigos.

Sniegas Kipre iškrenta tik Troodos kalnuose ir išsilaiko iki balandžio mėnesio, jo pakankamai užtenka slidinėjimui. Tai tinkama vieta slidinėjimo, čiuožimo, ledo ritulio ir kitų žiemos sporto mėgėjams. Keliolika kilometrų nuo Troodos ledo kepurių ant kranto, su palmėmis ir eukaliptais, yra sausas saulėtas oras. Dauguma turistų šiuo metų maudosi jūroje, nors vandens temperatūra neviršija 17-18°C.

Vidutinė temperatūra, °C

SausisVasarisKovasBalandisGegužėBirželisLiepaRugpjūtisRugsėjisSpalisLapkritisGruodis

Oras

17,1

18,2

20,4

23,2

27,7

30,0

32,4

32,8

31,1

28,3

23,5

18,9

Vanduo

17

17

18

20

21

24

26

27

26

24

21

19

4. Virtuvė

 Visų pirma, reikia pasakyti, kad Kipre į maistą žiūri su didelę pagarbą ir susižavėjimu. Maistas yra neatsiejama vietines kultūros dalis. Čia valgoma su malonumu ir daug. Mažai čia valgyti nepriimta. Todėl būkite pasiruošę, kad ir porcijos restoranuose didelės ir dosnios.

Kipre vienodai skaniai gamina žuvį ir mėsą – čia jau jums rinktis, kas labiau patinka. Žuvis ir jūros gėrybės daugiausiai sugaunamos vietinių žvejų, Viduržemio jūroje ir labai retai restoranuose naudojamas užšaldytas maistas.

Mėsa čia irgi sava - galvijai yra auginami ūkiuose, todėl restoranuose visada naudojama šviežia atšaldyta mėsa.

Meze

Tam kad išbandyti viską po truputi, reikia tavernoje užsisakyti „Meze“ – kas reiškia nedideli gabaliukai, asorti. Būna žuvies arba mėsos „Meze“. Jeigu jūs užsisakėte žuvies „meze“ žuvies tavernoje, tai būkite pasirengę, kad jums atneš daug skanaus maisto. Jums atneš visas jūros gėrybes ir visą žuvį , kuri yra virtuvėje. Tai bus 10 - 15 mažų lėkščių ir kiekvienoje bus naujas patiekalas ragavimui. Krevetės, midijos ir žuvies suflė, kalmarai ir aštuonkojai, sepijos, ir įvairių rūšių žuvis, visa tai patiekiama su Graikiškomis salotomis, balta duona ir asorti iš vietinių padažų ir alyvuogių. "Meze" užsakoma minimui bent 2 žmonėms ir vidutiniškai kainuoja 17-22 eurų asmeniui. Gėrimai užsakomi atskirai.

Mėsos „meze" – tai yra tiesiog rojus mėsos mėgėjams. Jeigu jūs tavernoje užsisakėte mėsos „meze“, tai jums atneš kiaulienos, jautienos, avienos ir netgi mažų paukščių. Visa tai bus paruošta skirtingais nacionaliniais būdais. Virtuvės šefai mėgsta gaminti ant grilio arba orkaitėje. Taip pat ant stalo bus įvairūs padažai, duona ir salotas. Vidutinė kaina vienam žmogui 15-230 eurų.

Nacionaliniai patiekalai

Suvlaki – tai nacionalinis šašlykas iš mažų mėsos gabaliukų, o suvla – iš didelių.

 Loukanika – tai labai skanios dešrelės.

 Dolma – tai mėsa su ryžiais, suvyniota į vynuogių lapus.

 Musaka – tai apkepas su baklažanais, malta mėsa, cukinijomis ir Bešamel padažu su sūrio užpilu.

Kleftiko - ėriuko mėsa, kepta specialioje molinėje krosnyje. 

Labai dažnai meniu galima rasti halloumi sūrį. Tai labai skanus ožkos pieno sūris, ypač jeigu paniruotas ir keptas grilyje.

Padažai prie patiekalų

Kaip jau buvo minėta, prie visų Kipro patiekalų patiekiami keli padažai. Žymiausias iš jų - tzatziki. Tzatziki ruošiamas iš jogurto, smulkiai tarkuotų agurkų, mėtos ir česnakų.

Kitas padažas taramasalata. Tai padažas ryškiai rožinės spalvos su šiek tiek žuvies skoniu, nes yra ruošiamas su ikrais, bulvių koše ir alyvuogių aliejumi.

Hummus yra mėgėjų padažas, pagamintas iš žirnių tyrės, česnako, citrinos sulčių ir alyvuogių aliejaus.

Tahini padažas - sezamo sėklos su citrinos sultimis, gaunamas labai tirštas padažas.

Ant kiekvieno stalo Jus rasite alyvuogių. Žalios ar juodos, su prieskoniais ir alyvuogių aliejumi - vakarienė be alyvuogių neapsieis.

Desertai

Po žuvies „meze“ labai malonu išgerti juodą arbatą su cukatais. Vietinių cukatai pagaminti iš žalių graikinių riešutų, arbūzų ir melionų žievelių, apelsinų žievelių. Cukatai pateikiami savo sirupe lėkštelėje ir valgosi su šakute ir peiliu.

Iš saldumynų Kipre Jus surasite „Lukum“, migdolų sirupe, „Baklava“ – sluoksniuota tešla mirkyta sirupe, su riešutais.

Prie desertų paprastai užsakoma arbata arba Kipro kava. Kipro kava arba kaip vietiniai ją vadina „metrio“ yra valgio pabaiga. Ruošiama ji turkoje, kaitinasi keletą kartų ir paduodama mažuose puodeliuose su stikline vandens. Gerti reikia mažais gurkšniais. Jokių prieskonių kavoje nėra, išskyrus tik cukrų, jei pageidaujama.

5. Pinigai

Kipre atsiskaityti galima tik eurais. Kainos yra pakankamai didelės. Apgyvendinimas gerame viešbutyje, taksi ir sąskaita restorane kainuos jums pakankamai brangiai. Vykstant į kelionę, kruopščiai apgalvokite savo biudžetą, tikėkitės bent 700 € dviem žmonėms vienai savaitei, bet tai be ekskursijų ir prabangių restoranų. Pagalvokite apie tai,kaip jūs ketinate išleisti pinigus: automobilio nuomai, kad keliauti po salą ar galbūt geram vyno buteliui vakarienės metu.

Neįmanoma nuspręsti kiek pasiimti su savimi pinigų į Kiprą neapibrėžus kultūrinės programos. Galima sutaupyti ant ekskursijų, užsisakant juos vietiniuose kelionių agentūrose (2-3 kartus pigiau) arba naudotis viešuoju transportu.

Apytikslus kainos Kipre:

 • Pietūs pigioje tavernoje: 15-20 €
 • Pietūs restorane: 30-50 €
 • Kokteilis bare: 6-8 €
 • Vyno butelis prekybos centre: 5 €
 • Coca-cola: 1,5 €
 • 1kg apelsinų: 1,5 €
 • Autobuso bilietas: 1 €
 • Taksi: 10 €
 • Gultas paplūdimyje: 2 €
 • Kambarys miesto centre (mėnesiui): 450 €

Pakeisti valiutą Kipre galima be jokių problemų bankuose, viešbučiuose ir oro uostose. Jeigu jūs turite Visa" arba "MasterCard" korteles, tai bet kokiam bankomate galite išgryninti eurus, dažniausiai su nedideliais komisiniais. Naudingiau keisti pinigus bankuose, ten yra stabilus ir palankiausias valiutos kursas. Didžiausi Kipro bankai: centrinis Kipro bankas Bank of Cyprus, Bank of Marfin, Hellenic Bank, Russkij Kommerceskij Bank, o taip pat žinomų Europos bankų atstovybės.

6. Arbatpinigiai

 Kipre priimta palikti 5-10 % nuo pateiktos sąskaitos, bet galite palikti ir keletą monetų arbatpinigiams.

7. Suvenyrai ir pirkiniai


Lefkaritika.
Servetėlės ir staltiesės, išsiuvinėtos rankų darbo iš abiejų pusių su tradicinių geometrinių raštų iš Lefkara kaimo, galėsite nusipirkti tik triejų spalvų – balta, nebalintos drobės spalva ir pistacijų. Šie produktai nėrejų iš Lefkaros bus puiki dovana jūsų artimiesiems. Žinoma! Galų gale, jų grožis sužavėjo Leonardo da Vinci. Produktų kainos yra didelės: didelė staltiesė kainuoja apie 855 €, išsiuvinėta servetėlė- apie 18 €.

Dar vienu „namu“ suvenyru bus pafitika – tai drabužiai, lovatiesės, pagalvių užvalkalai, užuolaidos, staltiesės ir servetėlės ryškiais geometriniais raštais, austos Pafoso (rajone už kainą nuo 5 €. Pasiekti Pafosa jūs galite autobusu iš Larnaca.

 

Kipro komfortą ir atmosferą sukurs jums ir jūsų artimiesiems įvairios figūrėlės ir lėlės – suvenyrai su Kipro tautiniais kostiumais. Atkreipkite dėmesį į meilės ir grožio deivės Afroditės statulėlę, „Venerą“ ir lėles – „sutuoktinių poros". Senovės mėgėjus nudžiugins stabo figūra, asilo, senoviškai dažytos amforos arba laivo kerkura maketas. Šios neįprastos rankų darbo dovanos papuoš bet kokį interjerą.

Suvenyriniai šachmatai, pagamintos iš bronzos graikų mitologijos figūrėlės nudžiugins net išrankiausius keliautojus. Kaina nuo 35 iki 120 eurų. Azartinių žaidimų mėgėjams patariama įsigykite kortas su Kipro vaizdais.

Būtinia nusipirkite Kipro saldumynus, rožės kvapo: tai sausainiai „Daktilai“, „Burek“, „Kurabedes" ir ryžių pudingas „Muhalebii."

Tęsiant „valgomų" dovanų Kipro saldumynų temą: lukum, chalva, „sudzukos" - migdolų grūdai vynuogių sirupe. Leiskite savo draugams pajusti Viduržemio jūros regiono skonį. Jug chalva ir lukumas yra nepanašios į tas, kurioms mes esame pripratę. Rinkose galite nusipirkti nuostabią namų uogienę pagaminta iš žalių graikinių riešutų ir skanų medų.

Ir pagaliau atkreipkite dėmesį , kad Kipre yra daug bažnyčių, vienuolynų, ir šventyklų, kurios yra garbinamos visame stačiatikių pasaulyje: pavyzdžiui Kipre saugoma Mergelės ikona „Švelnumas". Daugelis vienuolynų turi savo ikonų tapybos dirbtuves,kur galite įsigyti kryžius, vienuolių statulas ar rožančių. Todėl dvasinė dovana labiausiai bus laikoma ikona, nupiešta Graikijos vienuoliais.

Parduotuvės Kipre nuo gegužės iki rugsėjo dirba 8:00-19:00 (pertrauka 13:00-16:00). Nuo spalio iki balandžio - 8:00-18:00 (pertrauka 13:00-15:00). Nedirba sekmadieniais, o taip pat trečiadieniais ir šeštadieniais po pietų. Turistinėse vietovėse, beveik visos parduotuvės veikia be pertraukų.

8. Paplūdimiai

Paplūdimys Kourion

Kaimelis Kourion ir tokio pat vardo paplūdimys jo pakrantėje yra Kipro salos pietuose, tai saugoma teritorija. Tai vieta, kur uždrausta didelė statyba, todėl paplūdimys skęsta žalumoje taip pritraukdamas daug turistų iš artimiausių kurortų, pavyzdžiui, tokių kaip Pafosas.

Paplūdimys Kourion yra labai populiarus tarp vandens pramogų mėgėjų, o taip pat narų. Čia juos traukia keltas Zernobia, kuris nuskendo netoli kranto 1979 metais.Nepaisant to, kad paplūdimyje viešbučių nėra, čia yra visa reikalinga infrastruktūra turistams – barai, keletą restoranų, o taip pat įrangos nuoma nardymui ir vandens sportui.

Paplūdimys Latchi.

Paplūdimys Latchi randasi to paties pavadinimo nedideliame žvejų kaimelėje pusiasalyje Akamas. Tai labai rami vieta su nedideliais pensionais ir mažais viešbučiais. Latchi laikomas vienu iš ramiausiu paplūdimiu Kipre. Čia nėra didelių viešbučių ir triukšmingų vakarėlių, tik didžiulis žvyro-smėlio paplūdimys ir graži gamta.

Paplūdimys Asteria

Asteria – pirmas paplūdimys Kipre, kuris nusipelnė „Mėlynosios vėliavos“ statusą už paslaugų kokybę, grožį ir saugumą. Paplūdimys randasi Makronisos įlankoje, tai keli kilometrai nuo populiaraus kurorto Ayia Napa.

Pusiasalio Karpaz paplūdimiai.

Be populiariausio Golden Beach paplūdimio Karpaz pusiasalyje, kuris yra įsikūręs šiaurės Kipro teritorijoje, yra daug gražių, žydrų nedidelių paplūdimių. Vienas iš jų – tai viešbučio Sea Bird Motel paplūdimys pačiam pusiasalio antgalyje.

Paplūdimys Golden Beach.

Pats geriausias Kipro paplūdimys yra šiaurinėje jo dalyje, Turkijos Respublikoje Šiaurės Kipras. Didžiulis smėlio paplūdimys, kuris kaip nurašytas iš blizgaus žurnalo, yra pusiasalyje Karpaz, Kipro šiaurės rytose.

Paplūdimys Fig Tree Bay.

Jeigu jūs ruošiates į pietų Kiprą su vaiku, tai geresnės vietos, nei ramus paplūdimys Fig Tree Bay, jums bus sunku surasti.

 

Paplūdimys Coral Bay.

Gražus paplūdimys Coral Bay Kipre yra netoli Pafoso miesto, pietvakarių salos dalyje. Paplūdimys yra pasagos formos, todėl jaukioje įlankoje retai būna aukštos bangos. Tai labai gera vieta paplūdimio atostogoms su vaikais.

9. Lankytinos vietos

 Gražiausia vieta Kipre - Afroditės uolos Pafoso mieste.

Ne viena kelionė į Pafosą neapsieina be vizito prie Afrodites uolos. Tai žinomiausia lankytina Kipro vieta, kuri įsikūrė tarp Limasol ir Pafoso miestų. Išdėstyti čia dideli akmenys iš senų laikų laikomi vieta, kur gimė Afroditė, meilės ir vaisingumo deivė. Jeigu mitologija Jus nedomina, galite tiesiog apsilankyti šią vietą, kad pasigrožėti šios vietos neįtikėtino grožio.

Adonio baseinas prie Pafoso

Palikite perkrautus paplūdimius ir viešbučių baseinus būtinai išsimaudykite natūraliame telkinyje, kur kadaise maudėsi pats grožio Dievas ir Afroditė. Adonis baseinas yra įsikūręs šalia Coral Bay ir laikomas vienų iš geriausių ir unikalių rajonu Kipre. Legenda sako, kad Adonis čia sutiko savo mylimąją Afroditę ir praleisdavo čia didžiąją dalį savo laiko. Tai buvo jų mėgstamiausia vieta.

Pusiasalis Akamas – pagrindinė natūrali salos lankytina vieta.

Akamo pusiasalis yra bene gražiausia vieta saloje ir vienas iš paskutinių išlikusių natūralių plotų kuris saugomas UNESCO. Čia galite laisvai plaukioti, važinėti dviračiu, vaikščioti ir tyrinėti kiekvieną pusiasalio kampelį, ir, patikėkite, jums niekas netrukdys. Jug, kalvos, slėniai ir uolėtos pakrantės idealiai tinka ekskurisijoms, atrandant, įvairių laukinių gyvūnų buveinių ir augalų.

Kykkos vienuolynas netoli Troodos kalnų

Bene gražiausia Troodos regiono vieta – Kykkos vienuolynas, pastatytas 1092 m. Jame yra Dievo motinos Marijos paveikslas, kurį nutapė vienas iš apaštalų, šventasis Lukas. Šis vienuolynas įsikūręs kalnuose, 1318 metrų aukštyje. Sakoma, kad tai turtingiausias graikų stačiatikių vienuolynas. Paprastai apsilankiusieji vienuolyne būna nustebinti čia dvelkiančia ramybe ir sukauptais turtais. Kykkos vienuolyne yra Bizantijos muziejus, kuriame galima pamatyti ikonų, šventų skulptūrų, medžio drožinių, rankraščių, įmantrių siuvinių. Viena iš turistų pramogų – tai ėjimas melstis ankstų rytą kartu su vienuoliais.

Saranda Colones keturiasdešimt kolonų pilis Pafose.

Pafose pilna gražių ir įdomių aplankomų vietų, tarp kurių ir Saranda Colones pilis. Tai sugriautas senas fortas įsikūręs į šiaurę nuo Pafaso uosto, Archeologiniame parke, netoli nuo švyturio, Odeono ir Aiono namo. Išvertus „Saranda Colones“ pažodžiui reiškia „keturiasdešimt kolonų“, kurie buvo panaudoti pastato statyboje. Granito luidai, tikriausiai buvo paimti iš Agoros ir sumaniai panaudoti pilies struktūroje.

Senovės Kipro miestas Kurionas

Pravažiavus 20 km į šiaurės rytus nuo Limasolio, per gražias citrusines giraites ir vynuogynus, galite atsidurti gražioje ir skaisčioje vietoje, iš kur atsiveria nepakartojamas vaizdas į griuvėsius ir jūrą. Tai senovės miestas Kurionas, kuris iš visų senovės Kipro karalysčių yra aukščiausioje topografineje padėtyje. 

Šv. Solomoni bažnyčia Pafose

Šv.Solomoni bažnyčia įsikūrė šalia karalių kapų, tačiau nenustebkite, jeigu praleisite juos, nes jie yra po žemę.Leisdamiesi žemyn laiptais, jūs galite pamatyti vieną iš pirmųjų žmonių architektūros kūrinių, kurie buvo daromi dėl savo religinių įsitikinimų senovėje.

Selimijos mečetė (Selimiye Camii) Nikosijoje

Pačiam Nikosijos šiaurės centre yra pagrindinė mečetė, kur vyksta didžiosios musulmonų šventės. Selimijos mečetė tai vienas geriausiai pastebimų pastatų šiauriniame Kipre, puikiai matomas ir iš pietinės Nikosijos dalies. Jis buvo pradėtas statyti 1248 m. kaip krikščionių bažnyčia, tačiau 1570 m. po Osmanų imperijos užkariavimo pastatas buvo paverstas į mečetę. Norėdami čia patekti, laikykitės įprasto etiketo, reikalingo lankant musulmonų maldos namus: turėtumėte nusiimti batus, apsidengti pečius bei kojas, netriukšmauti.

10. Transportas

Kelionei po salą galite pasirinkti autobusą, maršrutinį taksį, taksį arba automobilį. Tarpmiestiniai autobusai (tarp miestų ir kaimų ir populiariausių turistinių vietų ) važinėja retai, paprastai ryte ir vakare. Miesto autobusai dirba 6:00-19:00, vasaros sezono metu ilgiau. Normalus intervalas yra 20-30 minučių. Patogiausias transportas yra maršrutinis taksi, kuri galima užsisakyti telefonu. Jie kursuoja nuo 06:00 iki 18:00-19:00 vakaro su pusės valandos intervalu ir yra skirta 10 žmonių, todėl išeis pigiau nei paprastas taksi. Tačiau į oro uostus maršrutinis taksi nevažiuoja. Ši rinkos niša suteikta taksi. Jūs galite sugauti taksi gatvėje arba užsisakyti viešbutyje.

Įmonių, kurios suteikia automobilių nuomos paslaugas yra pakankamai. Jie yra visuose didžiuosiuose miestuose ir turizmo centruose. Išsinuomoti automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 m. amžiaus, turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą ir ne mažesnį kaip dvejų metų stažą. Masinio turistų antplūdžio metu reikia išsinuomoti automobilį iš anksto. Reikėtų nepamiršti, kad saloje eismas vyksta kairiąja gatvės puse ir yra sunkumai su automobilio parkavimu miesto centre dėl labai siaurų gatvelių.

Daugeliu atvejų, labiausiai patogiausias būdas keliauti po Kiprą yra mopedas. Ypač kalnuotose vietovėse. Jis gali būti išnuomotas visose poilsio bazėse. Tam turėtų būti pateiktas vairuotojo pažymėjimas , patvirtinantis, teisę vairuoti tokią transporto priemonę (C kategorija).

Greitkeliuose maksimalus leistinas greitis 100 km/h, o minimalus - 65 km/h, visuose kituose keliuose maksimalus greitis 80 km/h,, jeigu nėra greičio apribojimo ženklų.

Saugos diržų naudojimas yra privalomas vairuotojui ir keleiviui ant priekinės automobilio sėdynės. Vaikai iki 5 metų, gali būti vežami tik ant galinės sėdynės. Vaikai nuo 5 iki 10 metų gali būti sodinami ant priekinės sėdynės, tik tada, jei yra įrengtas specialus vaiko sėdynės saugos diržas. Kipro eismo taisyklės leidžia alkoholio buvimą vairuotojo kraujyje iki 900 mg/l. Viršytas šis lygis yra pažeidimas, už kurį skiriama bauda. Įvykus avarijai, būdami neblaivus, jūs prarasite savo teisę į draudimą.

11. Sveikata ir medicina

Privati ir viešoji sveikatos apsauga Kipro Respublikoje skiriasi aukštu lygiu ir yra gana prieinama. Ligoninės, sveikatos centrai, privačios klinikos aprūpintos modernia įranga. Kipro gydytojai studijoja užsienyje, daugiausia Anglijoje ir Vokietijoje, todėl laisvai kalba anglų ir vokiečių kalbomis. Medicinos pagalba užsienio turistams Kipre avarijos atveju suteikiama nemokamai ligoninėse ir greitosios pagalbos skyriuose vyriausybės ligoninėse. Tačiau tolesnis gydymas yra mokamas . ES piliečiai privalo pateikti Europos sveikatos draudimo kortelę arba specialią formą E111. Šie dokumentai yra išduodami sveikatos apsaugos institucijų savo šalyje. Turistai taip pat turi galimybę pasinaudoti savo sveikatos draudimo polisu medicininėms išlaidoms padengti, jei polisas galioja viešnagės Kipre metu.

Vaistinės

Vaistus galima įsigyti vasitinėse pateikus receptą, mėginimas įsigyti be jo paprastai niekuo nesibaigia. Vaistininkai pakankamai patyrę ir nekomplikuotais atvėjais gali jums sutaupyti pinigų dėl vizito pas terapeutą. Kipre, galite įsigyti beveik visų rušių ir markių vaistus. Visos vaistinės pažymėtos žaliu kryžiu.

Kiekvienoje vaistinėje kaba budinčių vaistinių sarašas, savaitę į prekį su adresais ir telefonais. Kiekviename mieste yra budinčios vaistinės (kiekviena diena skirtinga), kurie dažniausiai dirba iki 22:00 – 23:00 valandos, tačiai ekstra atvėju galima paskambinti į vaistininko namų telefoną ir jis atidarys vaistinę.

12. Laiko juosta

Kipro laiko juosta GMT+2

Visa Kipro teritorija yra toje pačioje laiko juostoje.

13. Muitinė

Apribojimų dėl valiutos, kelionės čekių, kredito kortelių ir kitų mokėjimo priemonių eksporto ir importo nėra. Grynųjų pinigų sumos, viršijančios 10 000 EUR reikia deklaruoti.

Draudžiama į šalį įvežti vaisius, gyvas gėles ir paukščius, ne daugiau kaip 1 kg mėsos, žuvies, kiaušinių, medaus. Draudžiama išvežti archeologinius radinius (tame tarpe akmenis), radinius esančius pakrantėje ar jūros dugne, antikvariatą meno dirbinius, gyvūnus ir paukščius.

14. Viza

Lietuvos piliečiams vizų nereikia, spaudai į pasus nededami, galima keliauti su asmens tapatybės kortelė.

15. Naudinga informacija

 •  Prieš išvykdami pasirūpinkite pirmosios pagalbos vaistinėle. Joje turėtų būti medikamentų, padėsiančių nesunkiai sunegalavus. Vaistinėlėje rekomenduojame turėti skausmą malšinančių, skrandžio negalavimus gydančių vaistų, taip pat vaistų nuo jūros ligos ar supimo, priemonės nuo vabzdžių įkandimų, pleistrų, akių lašų, dezinfekuojančių priemonių. O svarbiausia, nepamirškite apsauginio kremo nuo saulės ir kremo po saulės vonių. Pirmomis atostogų dienomis primygtinai rekomenduojame naudoti apsauginius kremus nuo saulės, ypač atidžiai šiomis priemonėmis ištepkite vaikus.
 • Nuomojantis automobilį reikia atminti, kad eismas vyksta kairiąja kelio puse. Asmuo turi būti sulaukęs 21m. amžiaus ir turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą su ne mažesniu, nei dviejų metų stažu.
 • Automobilio nuoma parai: nuo 25-30 EUR.
 • Eismas vyksta kairiąja kelio puse, todėl kirsdami kelią iš pradžių reikia pažiūrėti į DEŠINĘ, o paskui į KAIRĘ. Atsiminkite, pasitreniruokite ir įsiminkite mintinai.
 • Vidutinė sąskaita kavinėse: 12-15EUR už širdingą vakarienė be alkoholio.
 • Kavinėse, restoranuose, užeigėlėse aptarnaujančiam personalui įprasta palikti smulkių pinigų, žinoma, priklausomai nuo aptarnavimo kokybės.
 • Naktinis Kipro gyvenimas: jaunimo kurortas Ayia Napa, naktimis ten triukšminga ir linksma. Kitose Kipro kurortose gana tylu ir tamsu naktimis.
 • Negalima fotografuoti muziejuose, negavus specialų leidimą.
 • Bet kokių atvėju negalima filmuoti: kareivius, karinės bazės, pasienio zona, karinius įrenginius ir t.t.
 • Nepatartina gerti vandens iš čiaupo, jis tinka tik virimui ir buičiai. Naudoti vandenį tik buteliuose (iš prekybos centru).
 • Policija, gaisrinė ir greitoji pagalba: 199.
 • Kipre labai daug uodų, ypač naktimis, kad jums neįkastu naudokite purškalą nuo uodų ir kremą - repelentą nuo vabzdžių. Abiejus galima įsigyti vaistinėse arba prekybos centruose.
 • Elekto srovė Kipre – 240V. Vykstant į Kiprą reikėtų turėti specialų adapterį, kadangi elektros kištukai šioje šalyje skiriasi.
 • Jei kažkas yra pamesta arba pavogta, apie tai turėtų būti pranešta per 48 valandas vietos policijai. Atminkite, kad kreipdamis į draudimo bendrovę, jums reikės „liudijimo apie pareiškimą" (Certificate of Declaration).
 • kit itin atsargūs saulės atokaitoje, naudokite apsauginius kremus, akinius nuo saulės, galvos apdangalus.
 • Lankantis šventose vietose moterys turėtų vengti pernelyg atvirų apdarų. Šiaip vertinami geri drabužiai.
 • Ypatingai reikia saugoti viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų raktus, nes už jų pametimą mokamos gan didelės baudos.
 • Norint išsivežti iš Kipro teritorijos archeologines ar meno vertybes, reikia gauti specialų leidimą. Kitaip brangenybės bus atimtos, galite sulaukti ir rimtesnių nuobaudų.
 • Visiems turistams rekomenduojame naudotis viešbučio numeryje arba registratūroje esančiais seifais. Visus vertingus daiktus, dokumentus bei pinigus rekomenduotina laikyti išimtinai seife, nes įprastai nei viešbučio administracija, nei kelionių organizatorius neatsako už kambaryje paliktus daiktus. Seifai gali būti nemokami arba už papildomą mokestį.

16. Lietuvos ambasada Kipre

Ambasadorius Artūras Žurauskas
Adresas: 49, Vasilissis Sofias Ave., GR - 106 76, Athens
Telefonas: +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
El. paštas: amb.gr @ urm.lt
Darbo dienos: 1, 2, 3, 4, 5
Darbo valandos: 9.00 - 17.00

Mumis gali pasitikėti

Pagalba klientui 24/7

Turite klausimų ar susidūrėte su problema? Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes nedelsiant Jums padėsime!

Viskas vienose rankose

Padėsime užsisakyti bilietus, rasti tinkamą kelionę ar gauti vizą. Taupykite savo laiką viską tvarkydami mūsų įmonėje.

Kelionių draudimas

Siekdami optimalių rezultatų, bendradarbiaujame su "BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje draudimo kompanija. Jums galime pasiūlyti visus teikiamus draudimo produktus.

Vizų išdavimo lyderiai

Greitai ir kokybiškai sutvarkome dokumentus visų tipų vizoms gauti į Rusiją, Baltarusiją, Kiniją, Kazachstaną

Partneriai

Tallink
Stenaline
Ollex
MSC Cruises
Kautra
Hotelston
Ecolines
DFDS Seaways
Amadeus

Geriausių pasiūlymų prenumerata!