KELIONIŲ ĮSPŪDŽIŲ AGENTŪRA
Mob. +370 650 17303
Turite klausimų? Skambinkite

Mianmaras

Mianmaras - auksinė laiko upė

Klauskite
Captcha
Data Trukmė Kaina asmeniui Galutinė kaina

1 diena. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Azijos miestas – Jangonas.

2 diena. Jangonas.

Atvykimas į Jangoną. Atvykimo į šalį formalumų sutvarkymas.
Jangonas – vienas autentiškiausių Pietryčių Azijos miestų, senoji Mianmaro sostinė, vadinta Rangūnu, garsi kolonijinės architektūros paveldu bei įspūdingiausia šalies šventykla Švedagonu. Liūdna, bet dauguma iš 200 kolonijinio stiliaus pastatų yra apleisti ir nutriušę. Jie glaudžiasi prie auksu blizgančių šventyklų, stupų, kurdami gana eklektišką miesto paveikslą. Siaurose gatvelėse kunkuliuoja gyvenimas – vyksta triukšminga prekyba, ore tvyro įvairiausi kvapai, čia pat gaminamas maistas, valgoma, zuja amatininkai, žaidžia vaikai.
Žaliame sodų ir parkų mieste, iš trijų pusių apsuptame vandens, kur telkšo net keli ežerai, pasiklysti yra sunku, nes iš visur matoma spindinti Švedagono pagoda. Ekskursijos metu sustosite nusifotografuoti prie aštuonkampės, daugiau nei 2000 metų skaičiuojančios, Sule pagodos, stovinčios miesto centre netoli Rotušės, pravažiuosite sinagogą, nepriklausomybės paminklą Mahabandoola parke. Įspūdį neabejotinai paliks ir milžiniška (antra pagal dydį šalyje) gulinčio Budos skulptūra Čauktatgyi. Esant galimybei (už papildomą mokestį), Nacionalinio muziejaus, kur saugomos Mianmaro karališkųjų šeimų regalijos, o ypač vienas svarbiausių eksponatų – paskutiniojo karaliaus valdžios simbolis – Liūto sostas, lankymas. Dienos kulminacija – vienos švenčiausių budizmo vietų pasaulyje – Švedagono pagodos, skaičiuojančios 2 500 metų istoriją, lankymas. Apie Švedagono grožį europiečiai sužinojo šešioliktajame amžiuje, kai karalienės Elžbietos I-osios laikų keliautojas R. Fičas pavadino ją „turbūt pačia gražiausia vieta pasaulyje“. Milžiniška Švedagono pagodos stupa kaip aukso kalnas iškyla virš mažesnių pagodų bei paviljonų strėlių miško. Grakščiai smailėdama ji primena apverstą varpą, spindintį grynu auksu, tarsi būtų nulieta iš saulės šviesos. Anglų rašytojas R. Kiplingas 1893m. pirmą kartą pamatęs Švedagono pagodą rašė: „Štai virš horizonto pakilo auksinė paslaptis – nuostabus, mirksintis, saulėje liepsnojantis stebuklas, pavidalu nepanašus nei į musulmonų kupolą, nei į hinduistų šventyklos bokštą“. O rašytojui Somersetui Moemui Švedagonas priminė tamsioje sielos naktyje netikėtai įsižiebusią viltį. Šią neprilygstamą šventovę puošia daugybė tonų aukso, tūkstančiai deimantų, rubinų ir kitų brangiųjų akmenų. „Ugnies piramidėje“ saugomi aštuoni stebuklingų galių turintys istorinio Gautamos Budos plaukai. Nakvynė viešbutyje.

3-4 dienos. Jangonas – Bago – Kin Pun – Kjaiktijo –Kin Pun –Jangonas.

Pusryčiai. Trečios dienos kelionės tikslas – viena švenčiausių ir įspūdingiausių piligrimų traukos vietų – Auksinės uolos šventykla. Tai stebuklas, kurį verta pamatyti! Turėsite atspėti, kaip masyvus, auksu tviskantis granito riedulys, ant kurio užtupdyta 5,5 metro Kjaiktijo pagoda, kybo ant stačios uolos krašto ir nenukrenta į apačioje esantį slėnį.
Pakeliui iš Jangono į Bago sustosite Taukkyn Antro pasaulinio karo aukų memoriale, kuriame pagerbiami 30 tūkstančių žuvusių Britanijos kariuomenės karių. Žalioje vejoje baltuoja daugiau nei šeši tūkstančiai antkapių, o dar 20 tūkstančių žuvusiųjų vardai surašyti įspūdingose kolonadų sienose. Britanijos iniciatyva ir lėšomis pastatytas memorialas priglaudė skirtingų rasių ir tautybių karius, o juos pagerbiantys žodžiai anglų, hindi, urdų ir bamų kalba byloja: “Jie žuvo už visų žmonių laisvę“.

Kitas sustojimas - žvejų kaimelyje, kur jūs galėsite pamatyti, kaip upėje ant plaustų džiūsta žuvys, pakrantėje su žvejų laimikiu darbuojasi moterys, šmirinėja šunys, laksto vaikai, verda prekyba. Čia pat abipus kelio įsikūrusiame turguje prekiaujama meniškai išdėstytomis neregėtomis džiovintomis ir vytintomis žuvimis. Matydami gausybę įmantriai išraitytų džiūstančių žuvų nebejusite net nosį riečiančio kvapo.

Pasifotografavę keliausite toliau ir aplankysite nuo Jangono apie 80km nutolusį Bago miestą (anksčiau vadintą Pegu), kuris penkioliktame amžiuje buvo Monų karalystės sostinė. Sąlyginai nedideliame mieste gausybė šventyklų ir gigantiškų Budos statulų. Nors kai kurių amžius skaičiuojamas šimtmečiais, paminklai tokie neatrodo. Švelniai tariant, savitas supratimas, kaip turi būti saugomi senovės paminklai , nepaliaujami restauravimo darbai lėmė, kad Bago primena Disnėjaus stiliumi sukurtą teminį (religinį) parką. Pažintį su Bago pradėsite nuo Kyaikpun pagodos,kurią dar VIIa. inicijavo Bago karalius Migadipa, o jo paveldėtojas atnaujino XVa. Ši šventykla-tai keturios didžiulės beveik 30 m aukščio Budos statulos, kurios, surėmusios nugaras, žvelgia į tolius. Čia jūsų laukia pirmoji budizmo pamoka, supažindinanti su Budos įvairiapuse galia-sėdėjimo kryptis ir rankų gestai bei greta pagerbiamas senųjų pagoniškų bamų dievybių natų altorius atskleis jums Mianmaro budizmo savitumą. Toliau kelionę tęsite link Auksinės uolos šventyklos Kjaiktijo - „pagodos, stovinčios ant atsiskyrėlio galvos“.

Atvažiavę iki Kin Pun miestelio bazinės stovyklos, toliau kilsite aukštyn specialiomis atviromis transporto priemonėmis, kurios leis stebėtis ne tik vairuotojų virtuoziškumu, bet ir puikiais atsiveriančiais kalnų ir slėnių bei tarpeklių vaizdais. Paskutinį kelio etapą, apsuptą prekyviečių, įveiksime pėsčiomis. Čia jūs pajusite, kuo gyvena vietos piligrimai: spalvingai paruošti aukų rinkiniai, laukiantys krepšių nešikai, pasiruošę užgabenti nakčiai pasiliksiančių maldininkų mantą, rūkstantys smilkalai ir neįkyrūs prekeiviai. Tiems, kas suabejos savo jėgomis, bus galima pasinaudoti nešikų paslaugomis (15-20 USD). Pastangas atpirks nuo uolos atsiverianti kalnų panorama, piligrimų šnabždamos maldos, Budai uždegtų žvakučių liepsnos ir milžiniškas riedulys, pakibęs ant kalno atbrailos taip, tarsi jam negaliotų fizikos dėsniai... Tikima, jog auksu dengtą šventyklą nuo nugarmėjimo žemyn saugo vienintelis Budos plaukas, laikomas stupoje ant akmens. Šiandien šis granito akmuo jau daugiau negu 2 400 metų ištvėręs visus žemės drebėjimus, išdidžiai pūpso ant uolos . Net didžiausi skeptikai sutiktų, jog 611 tonų sveriantis akmuo, prikibęs prie 1m2 atviros uolos pagrindo, yra kažkas nepaprasto. Padavimas pasakoja, jog karalius Tissa, viešpatavęs vienuoliktame amžiuje, gavęs plauką iš atsiskyrėlio. Šis iškėlęs sąlygą: karalius turįs rasti didžiulį akmens riedulį, forma primenantį atsiskyrėlio galvą, užkelti jį ant uolos krašto, viršuje pastatyti šventyklą ir joje saugoti Budos plauką. Karalius radęs tinkamą riedulį jūros dugne, iškėlęs jį iš vandens, paauksavęs ir nuplukdęs laivu iki uolos viršūnės. Laivas vėliau virtęs akmeniu, jį galima pamatyti šalia Kjaiktijo. Po to karalius pastatęs šventyklą, kaip reikalavęs atsiskyrėlis. Pasakojama, kad vieną dieną karalienė vaikščiojusi džiunglėse po uola, kai tigras nutvėręs ją už kojos. Ši pakėlusi akis į uolą, atsiduodama likimo valiai. Ir tigras atsitraukė išgąsdintas Aukso uolos galios Piligrimai tiki, jog, prie akmens prilipdžius aukso lapelį, galima užsitikrinti sėkmingą ir turtingą gyvenimą. Vyrai galės šventyklą apžiūrėti iš arčiau, moterims, deja, neleidžiama. Esant galimybei, grožėsitės saulėlydžiu prie Auksinės uolos šventyklos. Nakvynė viešbutyje.

Pusryčiai. Ketvirta kelionės diena skirta grįžimui į Jangoną ir tolimesnei pažinčiai su Bago miestu. Sustoję Bago mieste aplankysite Švemaudau pagodą, savo amžių skaičiuojančią virš tūkstančio metų. Pirmoji 23m aukščio šventykla aštuntame amžiuje buvo pastatyta saugoti dviems stebuklingiems Budos plaukams, vėliau ir dviems dantims. Bėgant amžiams, pagoda daugybę kartų buvo sugriauta ir atstatyta. Po kiekvieno atstatymo šventykla „paaugdavo“, kol 1954 metais pasiekė 114m aukštį ir tapo aukščiausia Mianmare, pralenkdama garsiąją Švedagono pagodą Jangone. Vėliau jūs išvysite gigantišką – 55m ilgio ir 16m aukščio gulinčio Budos statulą – Švetaljaung. Apžiūrėję įsitikinsite, kad vien jos mažasis pirštelis yra apie 3m ilgio. Šventykloje esančios iliustracijos papasakos jums legendą, kaip buvo sukurta ši statula, kaip, 1757 metais sugriovus miestą, ją pasiglemžė džiunglės, kaip 1880 metais Švetaljaung buvo atrasta ir restauruota. Vėlesniais laikais restauratoriai padirbėjo dar ne kartą – galėsite įvertinti jų pastangas. Greta šventyklos įsikūrusiame turguje galėsite pasigrožėti vietos meistrų darbais, išvysti, o galbūt ir įsigyti vieną spalvingiausių senosios Birmos apdarų-loundži (tiek vyrams, tiek moterims skirti įmantriai užrišami sijonai) arba jiems skirtų audinių. Grįžimas į Jangoną. Grupės pageidavimu (už papildomą mokestį) vakarienė su tradicinių šokių programa Karaveiko rūmų (plaukiojančios Karališkosios baržos) restorane Jangone. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Jangonas – Heho – Inlės ežeras.

Pusryčiai. Po pusryčių vyksite į oro uostą ir apie ~1 val. skrisite į Heho, vadinamą vartais į Šanų valstiją, didžiausią Mianmare, užimančią beveik ketvirtadalį visos šalies ploto. Valstijos vardas kilo iš čia daugumą sudarančios šanų etninės grupės. Nuo Heho netoli esantis garsusis Inlės ežeras – šios dienos mūsų kelionės tikslas. Grožėdamiesi kraštovaizdžiu, Šano aukštikalnių plato važiuosite link Njaugšvės miestelio, nuo kurio prasideda pažintis su ežeru (prie ežero ir jo apylinkėse praleisite dvi dienas). Pakeliui, esant galimybei, sustosite prie dirbtuvėlės, kur gaminamas tradicinis Šano popierius, ir, galbūt, įsigysite unikalų rankų darbo skėtį. Stabtelėsite prie Švejanpai vienuolyno, raudonai dažyto tikmedžio pastato, stovinčio ant tvirtų polių. Šis devynioliktojo amžiaus vienuolynas yra įdomus savo architektūra, ypač žavus jo interjeras, puoštas mozaikomis ir raižiniais. Keliautojų pamėgtas Inlės ežeras įeina į populiariausių lankytinų Mianmaro vietų penketuką. Turistus iš viso pasaulio vilioja tobuli peizažai ir noras iš arti pamatyti nepagražintą kasdienį etninių tautelių gyvenimą.

Inle išvertus „mažas ežeras“ , bet, stovint ant kranto, sunku pasakyti, kur jis prasideda ir baigiasi. Antrojo pagal dydį Mianmaro ežero, išsidriekusio Šano kalnuose, 875m aukštyje, ilgis 22 km, plotis iki 11km. Vandens lygis svyruoja priklausomai nuo sezono (vidutinis gylis apie 2m, didžiausias gylis – 4m). Inlės ežero pakrantėse ir salose, ežere ant polių pastatytuose namuose gyvena inta tautybės žmonės, save vadinantys „ežero sūnumis“. Inlės ežeras – tarsi Mianmaro Venecija. Čia įsikūrę 17 kaimų, kurių gyvenimą, tampriai susietą su ežeru, stebėsite patogiai įsitaisę motorinėje valtyje. Pirmiausia, kas pribloškia Inlės ežere - tai sampanomis – ilgomis siauromis valtimis – plaukiojančių žvejų irklavimo būdas. Stovėdami sampanos gale inta tautelės žmonės labai gracingai irklą valdo koja, o rankomis meistriškai gaudo žuvis kūgio pavidalo medine ar bambukine gaudykle. Vaizdas neįprastas, unikalus ir labai įspūdingas, todėl žvejų figūrėlės puošia ne vieną reklaminį leidinį apie Mianmarą.

Ne mažiau kaip originaliu žvejybos būdu vietiniai garsėja savo plaukiojančiais daržais, kuriuose augina net tris-keturis derlius duodančius pomidorus, avokadus, bulves, česnakus, cukinijas ir kitas daržoves. Plaukiojantis daržas, tai praktiškai plaustas, supintas iš šaknų, nendrių ir žolių, apkrėstas žeme ir derlingu ežero dumblu. Kad toks daržas nenuplauktų, jis prie ežero dugno prismeigiamas bambukinėmis kartimis, o ežero daržininkai, tupėdami savo valtelėse, ravi tas begalines lysves. Norintiems nusipirkti, pakanka palaukti, kol daržo gamintojas, vilkdamas savo kūrinį, pritvirtintą prie valties, praplauks pro šalį ir atkirps reikiamo ilgio gabalą.

Vietos gyventojai, įsigudrinę užsiauginti maisto sekliuose ežero vandenyse bei neįprastu būdu prisigaudyti žuvies, garsėja ir amatais. Šis regionas išsiskiria sidabro, aukso dirbinių, rankų darbo popieriaus, cigarų gamyba. Vienas unikaliausių čia kuriamų dirbinių – audinys iš lotosų stiebų. Pusės kvadratinio metro audinio skiautei pagaminti reikia 6000 lotoso stiebų. Per du mėnesius du žmonės pagamina tik siūlus tokio dydžio audiniui, todėl jis brangesnis už šilką. 

Raižydami ežerą, sustosite prie krautuvėlių, dirbtuvėlių ir, nusipirkdami autentiškų dirbinių, paremsite vietos amatininkus. Aplankysite Nga Pe Čaungo vienuolyną, kadaise garsėjusį kaip Šokinėjančių kačių vienuolyną, seniausią ir didžiausią Inlės ežere. Šiomis dienomis vienuolynas žymus Budos atvaizdais iš įvairiausių šalies regionų.
Praleidę dieną ant vandens, motorine valtimi plauksite link savo viešbučio. Nakvynė viešbutyje ant vandens arba Njaugšvės miestelyje.

6 diena. Inlės ežeras – Paungdo pagoda – Indein pagodų kompleksas.

Po pusryčių tęsite pažintį su Inlės ežeru ir spalvingais jo gyventojais. Esant galimybei, plauksite į rytinį ežero turgų, kuris vyksta vis kitoje vietoje ir kas penktą dieną pradeda ratą iš naujo. Čia kalnų gentys susitinka su kaimelių gyventojais įsigyti būtiniausių prekių ir maisto produktų. Čia galėsite pamatyti skirtingų genčių bendravimo būdą, aprangą ir raudonas, betelio lapų nuspalvintas šypsenas. Vėliau lankysite Paungdo – pagrindinę ežero pagodą, kurioje pasimeldus, tikima, pildosi svajonės. Šventykla garsi penkiomis paauksuotomis Budos statulėlėmis ir sienas puošiančiais Budos gyvenimo vaizdais.

Toliau valtimi plauksite palei vakarinį Inlės ežero krantą siauru, ilgu kanalu link Pa-O kaimelio. Aplankysite senovinių Indein pagodų kompleksą, kurį viso budistinio pasaulio vienuoliai lanko jau pusantro tūkstančio metų. Dalis pagodų stipriai apgriuvę, bet restauravimo darbų pradžios dar nesimato, o džiunglės grasina praryti šią šventą žemę. Grįžimas į viešbutį ant vandens arba Njaugšvės miestelyje. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Inlės ežeras - Heho – Mandalėjus – Amarapura – Mandalėjus.

Po pusryčių paliksite Inlės ežero pakrantes ir važiuosite į Heho oro uostą skrydžiui (~35 min.) į Mandalėjų, antrą pagal dydį Mianmaro miestą, paskutiniąją Birmos karalystės sostinę, kuri dažnai vadinama Mianmaro kultūros širdimi. Devynioliktojo amžiaus viduryje karaliaus-reformatoriaus Mindono šalia Ajejarvadžio (Iravadžio) upės įkurtas ir 688 kilometrus nutolęs nuo Jangono, Mandalėjus su juo varžosi tradicinės kultūros ir meno požiūriu. Mandalėjus ypač garsus didžiųjų drožinėjimo meistrų medžio raižiniais išpuoštais rūmai ir vienuolynais. Tiko medžio raižiniai tokie subtilūs ir smulkūs, kad nesitiki, jog tai sukurta žmogaus rankomis. Mandalėjuje intriguojančiai dera senovės reliktai ir dabartis, kurią lemia gausi imigrantų iš Kinijos populiacija. 40 procentų Mandalėjaus gyventojų yra kinai, ypač gausiai iš Junanio provincijos čionai plūdę paskutiniuosius dvidešimt metų. Chaotiškas, triukšmingas, neoninėmis šviesomis blyksintis ir eismo spūstimis pasižymintis centras kontrastuoja su puikiu kraštovaizdžiu, įrėmintu raižytų medinių pagodų ir vienuolynų stogais.

Atvykę į Mandalėjų, lankysite žymiąją budizmo šventyklą – Mahamunio pagodą, kurioje didžiausią įspūdį palieka storu aukso sluoksniu dengta 4m aukščio Budos statula, sverianti virš tonos ir išpuošta deimantais, rubinais, perlais ir safyrais. Tūkstančiai budistų, lankydami statulą, neša jai ir klijuoja aukso lapelius, tikėdamiesi Budos palankumo. Todėl šiuo metu statulą dengia apie 15cm aukso, o jos tikroji forma yra pakitusi. Sakoma, kad statula yra tikrasis Budos atvaizdas ,kadangi jai pozavo pati dievybė. Kiekvieną dieną apie pusę penkių ryto būrelis vienuolių nuplauna statulos veidą ir išvalo dantis. Mahamunio pagoda yra persmelkta religinės ekstazės – piligrimai čia medituoja, meldžiasi, ore tvyro smilkalų ir lotoso žiedų kvapas. Atsisveikinę su didžiąja Budos statula, užsuksite pas amatininkus ir pamatysite, kaip gaminami aukso folijos lapeliai.

Vėliau lankysite Švenandavo arba Aukso rūmų vienuolyną. Aukso čia nėra, o turimas mintyje auksinis statytojų meistriškumas. Ažūriniai rafinuoti tikmedžio raižiniai tokie įstabūs, kad vieuolynas atrodo tarsi pasakų rūmai. Kadaise statinys priklausė karališkiesiems rūmams, po kurių raižytais stogais 1878 metais gyvenimą baigė karalius Mindonas.
Apžiūrėję vienuolyną vyksite į dar vieną karališkąją Birmos sostinę Amarapurą, pavadintą „nemirtinguoju miestu“, nors sostine ji išbuvo mažiau nei 70 metų. Amarapurai, tik 11km nutolusiai nuo Mandalėjaus, daug žavesio suteikia spalvingos amatininkų dirbtuvėlės. Beveik iš kiekvieno namo girdisi audimo staklių taukšėjimas, čia siuvami tradiciniai rūbai – į sarongus panašūs apdarai iš medvilnės ir šilko, akį džiugina subtilūs medžio raižiniai, marmuro ir bronzos dirbiniai. Pasivaikščiosite per seklų Taungtamano ežerą nutiestu 200 metų senumo iš daugybės tikmedžio polių suręstu fotogeniškuoju U Beino tiltu. Sakoma, kad tai ilgiausias pasaulyje medinis tiltas (~1,2km) ir labiausiai fotografuojama vieta Mianmare. Garsiausiai tiltas girgžda vakarėjant, kuomet skubantys kaimelių gyventojai grįžta namo, o palydėti saulės čia suplūsta turistai. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Mandalėjus – Amarapura – Inva – Mingunas – Mandalėjus.

Po pusryčių tęsite pažintį su Mandalėjumi. Aplankysite Kutodavos pagodą, kuri buvo pastatyta karaliaus Mindono, siekiančio naujajai sostinei suteikti svarbą ir ypatingą reikšmę. Jo sumanymu ši pagoda turėjo tapti pitakat taik (šventų raštų biblioteka) , kurioje 729 stupose ant puikių marmuro plokščių iškalta didžiausia pasaulio knyga – Teravados budistų švento rašto Pali kanono Tipitakos tekstai.
Po to vyksite į garsųjį Amarapuros Mahaganajono vienuolyną, kur gyvena ir studijuoja budizmą daugiau kaip tūkstantis vienuolių. Vaikščiodami po vienuolyną, stebėsite kasdienį vienuolių gyvenimą. Galbūt jums bus leista užsukti net į virtuvę ir žvilgtelėti į didžiulį kupiną ryžių katilą... Pasiturinčios Mianmaro šeimos vienuolynams aukoja maistą, jį ruošia ir dalina vienuoliams. GRŪDOS grupė stebėjo šį aukos ritualą, kai tyli purpurinė vienuolių kolona pamažu juda su dubenėliais rankose. Turistams leidžiama būti šalia, vienuolynas vengia uždarumo, atsiribojimo. Vienuoliai mielai bendrauja, čia galima nusipirkti knygų apie budizmą.

Vėliau vyksite į buvusią karališkąją sostinę Invą arba Avą, kas išvertus reiškia „upės žiotys“. Dar vienas pavadinimas „brangakmenių miestas“ primena 400 metų trukusį sostinės klestėjimą. Bet iki šių dienų išlikęs Invos aukso amžiaus istorijos bei kultūros palikimas nėra labai gausus. Kadaise spindėjusi auksu ir garsėjusi turtais, dabar Inva labiau primena tik karališko miesto šešėlį, nusėtą rūmų ir budistinių stupų griuvėsiais. Arklių traukiamais vežimaičiais pasieksite 1834 metais pastatytą Bagajos vienuolyną, puikų Mianmaro dailės ir architektūros pavyzdį, garsėjantį 267 tikmedžio kolonomis. Tamsus interjeras, išpuoštas raižiniais, vaizduojančiais paukščius ir lotoso žiedus, sukuria ypatingą atmosferą. Pravažiuosite Nanmyino stebėjimo bokštą, dar vadinamą pasvirusiu Invos bokštu ir pasieksite plytinį tinku padengtą Maha Aungmye Bonzan vienuolyną, iš kurio atsiveria puikūs apylinkių vaizdai ir Sagaingo kalvos panorama.
Pasivažinėję vežimaičiais, vyksite atgal į Mandalėjų iš kur Jūsų lauks maždaug 1 valandos kelionė Ajejarvadžio (Iravadžio) upe į Minguną. Sakoma, kad upės pavadinimas reiškia „upė, kuri laimina žmones“. Sausuoju sezonu iš jos lieka tik išdžiūvę ir saulėje skeldėjantys krantai. Kartu su musonu gyvybė vėl sugrįžta. Upė tarsi gyvybės arterija užlieja vandeniu laukus, tiekdama žmonėms žuvį ir derlingą dirvožemį. Plauksite į Minguną, stebėdami kaimiečių gyvenimą ir grožėdamiesi pakrančių vaizdais. Atvykę lankysite Minguno pagodos liekanas. 1790 metais karaliaus Bodavpajos įsakymu pradėta statyti šventykla turėjo būti didžiausia pasaulyje ir siekti net 150 metrų. Pastačius trečdalį šventyklos, statybos sustojo ir ji liko nepabaigta, nes astrologas išpranašavo karaliaus mirtį, kai ji bus pastatyta. Dar apgriauta ir žemės drebėjimo, pagoda nė iš tolo neprilygsta valdovo svajonei. Bet, žvelgdami į didžiulią įspūdingą šventyklą, besididžiuojančią aukščiausiu pasaulyje rankų darbo plytų statiniu, galime įsivaizduoti, kaip turėjo atrodyti ši didinga šventavietė. Pamatysite 1808 metais karaliaus Bodavpajos įsakymu išlietą Minguno varpą – 90 tonų svorio, didžiausią nesutrūkinėjusį ir skambantį varpą pasaulyje.

Atsisveikinę su Mingunu, grįšite į Mandalėjų. Pasikėlę ant Mandalėjaus kalvos, galėsite pasigrožėti nuostabia, vakaro šviesomis pasidabinusia, miesto panorama. Manoma, kad pats Buda, žvalgydamasis nuo šios kalvos, išpranašavo būsimą miestą, šia tradicija rėmėsi ir Mandalėjaus įkūrėjas karalius Mindonas. Menant Budos apsilankymą, Mandalėjaus kalva tapo viena pagrindinių Mianmaro budistų piligrimystės vietų, jos šlaituose įsikūrę daugybė vienuolynų ir šventyklų, o pačiame viršuje pastatyta puošni Sutaungpei („norų išsipildymo“) pagoda. Šventyklos kalvon veda ketveri dengti ir prekyvietėmis apsupti laiptai, galima užvažiuoti ir specialiais mikroautobusais ar nuo pusiaukelės pakilti liftu. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Mandalėjus – Baganas.

Labai ankstyvas išvykimas iš viešbučio pasiėmus pusryčių dėžutes. Tranzito diena iš Mandalėjaus į Baganą, į kurį atvyksite pavakare, pakeliui aplankydami šventąjį Popos kalną. Pro autobuso langus stebėsite kasdienį vidurio Mianmaro valstiečių gyvenimą, jų dirbamus laukus, vandenį nešančias moteris, dirvą ariančius buivolus.
Atvykimas į geologinį ir kultūrinį stebuklą, mistinę piligrimų traukos vietą Popos kalną ir jo nacionalinį parką, išsiskiriančius ypatingu mikroklimatu. Pats Popos kalnas yra daugiau nei 1 500m aukščio užgesęs ugnikalnis. Paskutinį kartą vulkanas išsiveržė prieš 250 000 metų. Vietos gyventojo žodžiais tariant: „Popa yra kaip saulė ar mėnulis, niekas negali pasakyti, kiek jam metų“. Tai vienintelė vešlia žaluma apaugusi vieta panašiame į dykumą Vidurio Mianmare.

Lyg Mianmaro Olimpas, Popos kalnas yra 37 dvasių (natų - kalno dievų) namai. Nors dauguma vietos gyventojų išpažįsta budizmą, tačiau dalis vis dar tiki gamtos dvasiomis, jų prisibijo ir garbina. Dvasioms pagerbti kasmet, maždaug balandį-birželį, yra rengiamas didžiulis festivalis. Kalno viršūnėje stūkso įspūdingas įvairaus stiliaus pagodų, šventyklų ir vienuolynų kompleksas, laikomas dvasių namais. Turėsite galimybę išvysti Popos kalno panoramą nuo netoliese esančios apžvalgos aikštelės. Toliau važiuosite link Bagano. Pakeliui sustosite mažame kaimelyje pasižiūrėti, kaip gaminamas palmių cukrus. Paragavę egzotiškų saldumynų, galėsite jų nusipirkti lauktuvėms. Atvykimas į Baganą.

Baganas – šlovingoji pirmosios Mianmaro karalystės sostinė, didžioji Mianmaro traukos vieta, mūsų kelionės kulminacija! Nė vienas pasaulio miestas negali pasigirti tokia daugybe šventyklų. Įsivaizduokite visas Europos katedras, perkeltas į Manheteną. Ambicingi valdovai vienuoliktame-tryliktame amžiuje statė milžiniškus statinius, kurių dauguma, nors ir apgadinti erozijos, nuolatinių žemės drebėjimų, potvynių, išliko iki mūsų dienų. Virš 2 000 šventyklų (iš buvusių 5 000), išsibarsčiusių 42km2 plote, palieka pritrenkiantį įspūdį, atrodo, kad patekai į pagodų mišką, kur horizonto nėra, vien smailės – auksinės ir plytinės. Jos puikiai matomos iš toli, nes Baganas stovi žalioje lygumoje šalia Ajejarvadžio (Iravadžio) upės. Žymusis šventyklų slėnis ypač efektingai atrodo tekant ir leidžiantis saulei. Daugelio keliautojų nuomone, vien dėl šio pasakiško kraštovaizdžio verta važiuoti į Mianmarą. Ir garsusis keliautojas Markas Polas Baganą vadino viena gražiausių vietų pasaulyje. Kartą pabuvus šiame mieste, jo pamiršti neįmanoma. Baganas pakeri, jis turi kažkokią magišką trauką – gal todėl, kad čia gyvena paslaptis. Klausimas, kodėl čia buvo pastatyta tiek daug šventyklų palyginti nedideliame žemės lopinėlyje, neturi racionalaus atsakymo. Baganas unikalus, neturintis analogų pasaulyje, nors kartais ši archeologinė vietovė istoriniu, kultūriniu ir dvasiniu palikimu prilyginama Kambodžos Angkor Vato šventyklų kompleksui. Senasis Baganas laikomas mirusiu miestu. Dabar šioje vietoje tik keli kaimai. Bet Baganas nemirė - visa jo atmosfera prisigėrusi galingos dvasinės energijos, kurią spinduliuoja senųjų šventyklų freskos, Budos atvaizdai, akmens skulptūros ir subtilūs medžio raižiniai.

Atvykus į Baganą (esant galimybei) arklių traukiamomis bričkomis pasivažinėsite po garsųjį pagodų slėnį. Palydėti saulės skubėsite į Švesandavo pagodą, pastatytą vienuoliktame amžiuje karaliaus Anoratos. Penkias statinio terasas puošia terakotinės plokštelės, vaizduojančios scenas iš Budos gyvenimo. Šventykloje, sakoma, saugomi keli Budos plaukai. Švesandavo pagoda – pirmoji Bagane, turėjusi laiptus išorėje. Stovėdami vienoje iš šventyklos terasų, žvelgsite į pagodų mišką, kurį besileidžianti saulė nudažys švelniai oranžine spalva. Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Baganas.

Baganas garsėja ne tik šventyklų slėnio saulėlydžiais, bet ir saulėtekiais. Entuziastai turėtų atsikelti gerokai prieš aušrą, kad suspėtų nufotografuoti tekančią saulę. Pribloškiantis šventyklų slėnio vaizdas, atsiveriantis nuo Švesandavo pagodos terasos, ir spalvų žaismė neabejotinai atpirks kelias prarastas miego valandas (grupės pageidavimu).

Po pusryčių pažintį su Bagano įžymybėmis pradėsite nuo jo didybę įkūnijančios garsiosios Švezigono pagodos, nutolusios apie 5km į šiaurės rytus nuo senojo miesto. Dėl savo atsiradimo Švezigonas (išvertus „pergalės laidas“) turi būti dėkingas dviems didiesiems Birmos valdovams – Anoratai, pradėjusiam šventyklos statybą 1057 metais ir jo įpėdiniui Kianzitai, pabaigusiam darbus 1087 metais. Auksu dengta varpo formos stupa tapo daugumos vėlesnių šalyje statomų stupų prototipu. Čia saugomos nepaprastai vertingos relikvijos – keli Budos plaukai, grindyse įmūrytas Budos dantis, šonkaulis ir kaktos raištis. Švezigonas sutraukia minias maldininkų ne tik iš Mianmaro, bet ir iš kitų budizmą išpažįstančių valstybių. Tikėjimas čia gyvas, tad kartais vietos žmonių šventykloje daugiau negu turistų. Vėliau lankysite Gubyaukgyi (Wetkyi-in) šventyklą, kur galėsite pasigrožėti freskomis, vaizduojančiomis Jataka mitą, pasakojantį apie ankstesnius Budos gyvenimus. Šventyklos išorę puošia puikūs lipdiniai, išlikę nuo jos pastatymo 1113 metais.
Architektūros šedevras, balta ir grakšti Anandos šventykla, yra vienas geriausiai išlikusių Monų tautos, kuri šalyje gyveno prieš birmiečių užkariavimą, paminklų. Jeigu neaplankėte nuo 1090 iki 1105 metų karaliaus Kianzitos įsakymu statytos šventyklos, negalite sakyti, kad lankėtės Bagane. Šventykla yra kryžiaus formos su keturiomis pagrindinėmis navomis. Ypač nerealiai atrodo keturios didžiulės Budos skulptūros iš tikmedžio. Silpnai apšviestos pro plyšius, esančius šventyklos stoge, šios statulos atrodo tarsi plauktų ore. Anandos šventykla yra tarsi Mianmaro meno muziejus – gėrėsitės bareljefais, lipdiniais, medžio drožiniais, akmeninėmis skulptūromis. Yra kelios versijos dėl šventyklos pavadinimo kilmės. Viena teigia, kad jis kilo nuo žodžio sanskrito kalba „anand“, kuris reiškia „labai gražu“. Kita, kad nuo žodžių „ananta panna“, kas išvertus reiškia „nesibaigianti Budos išmintis“.
Švegugi – „aukso olos“ – pagoda kadaise stovėjo prie senųjų valdovų rūmų, kurių žolėmis apaugusiuose griuvėsiuose dabar tebesigano bandos. Šventykla buvo pastatyta XIIa. viduryje ir užkopę laiptais į viršutines terasas jūs išvysite puikią Bagano slėnio panoramą ir tapybiškus pagodų bokštus.

Kitos Bagano šventyklos ne mažiau įdomios. Užsuksite į vieną masyviausių šventyklų mieste Dhammayangui, pastatytą antroje dvyliktojo amžiaus pusėje. Legenda pasakoja, jog tuometinis karalius Naratu buvęs labai reiklus ir įsakęs šventyklą statyti taip, kad tarp plytų negalėtų įlįsti net smeigtukas. Prastai dirbantiems žiauraus valdovo įsakymu buvo nukapojamos rankos. Taip pat apžiūrėsite dar vieną ypač žavingą šedevrą – garsiąją Sulamani šventyklą. Ši pagoda stebina lig šiol išlikusiu puikiu išorės dekoru (akmens raižyba ir sienų lipdiniai frontone ir ant piliastrų) bei neįtikėtina sienų tapyba vidinėse patalpose.
Vėliau važiuosite pasižiūrėti kaip gaminami garsieji tradiciniai lakuoti medžio dirbiniai. Stebėsite kruopštų, varginantį amatininkų darbą. Galėsite nusipirkti paveikslėlių, puodelių, dėžučių, dengtų polichrominiu laku. Darbai unikalūs, populiariausios spalvos – juoda, ruda, žalia. Aplankę amatininkų dirbtuvėles, užsuksite į Nan Pajar šventyklą su gražiausiais sienų akmens raižiniais. Esant galimybei, aplankysite vieną seniausių Bagano slėnyje Manuhos šventyklą, monų karaliaus Manuhos pastatytą 1067m. ir garsėjančią įspūdingomis Budos skulptūromis bei apžiūrėsite po žeme įrengtą ir vienuolių prižiūrimą meditacijos centrą Kyat Khayon.

Grupės pageidavimu, esant galimybei (už papildomą mokestį) vakarienė stebint tradicinį lėlių spektaklį arba plaukimas palydėti saulės privačiu laiveliu Ajejarvadžio (Iravadžio) upe. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Baganas – Tandvė – Ngapalis. Poilsis ir pramogos kurorte prie Indijos vandenyno.

Po ankstyvų pusryčių pervežimas į Bagano oro uostą skrydžiui (~1,5val.) į Tandvę. Atvykę būsite nuvežti į viešbutį netoli nuo oro uosto esančiame Ngapalio paplūdimyje. Pavadinimą vietovei, sakoma, davė italų keliautojas, išsiilgęs savo gimtojo Neapolio. Tai gražiausias Mianmaro kurortas prie Indijos vandenyno Bengalijos įlankoje. Ngapalis garsus natūraliu 3km ilgio balto smėlio paplūdimiu, skaidriu žydru vandeniu, linguojančiomis kokoso palmėmis ir ramybe. Čia, kitaip nei kituose populiariuose Azijos kurortuose, nebus minios žmonių, įkyrių prekeivių ir triukšmingų barų.

Pageidaujantiems aktyvaus poilsio, organizuojamos išvykos dviračiais į artimiausius kaimus, paviršinis ir giluminis nardymas, nuomojamos valtys žvejybai, lankomi žvejų kaimai ir turgeliai, rengiamos išvykos laivu į salas (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

12 – 13 diena. Ngapalis. Poilsis ir pramogos kurorte prie Indijos vandenyno.

Pusryčiai. Ilsėdamiesi kurorte, nepamirškite palepinti savo gomurio – gurmaniški potyriai garantuoti. Savo viešbučio arba kaimelio restoranuose paragaukite šviežių, ką tik iš vandenyno parplukdytų ir išmaniai paruoštų jūros gėrybių.

14 diena. Ngapalis – Tandvė – Jangonas – skrydis į Europą (per Azijos miestą).

Po pusryčių išvykimas iš Ngapalio į Tandvės oro uostą. Skrydis (~45min) į Jangoną. Laisvas laikas suvenyrų pirkimui. Esant galimybei bus skirtas laisvas laikas apsipirkimui garsiajame Bogyoke, dar vadinamame Scotto, turguje. Čia gausus tekstilės, lakuotos medienos dirbinių, sidabro, brangakmenių, medžio drožinių iš viso Mianmaro pasirinkimas.
Skrydis į Europą (per Azijos miestą).

15d. Grįžimas į Lietuvą.

Minimalus keliautojų skaičius – 15

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 666 EUR (2 300 Lt)

Į kelionės kainą įskaičiuota

12 nakvynių 3*-4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose su pusryčiais (esant ankstyvam išvykimui gali būti pateikiamas pusryčių paketas);
4 vietiniai skrydžiai (Jangonas-Heho; Heho-Mandalėjus; Baganas- Tandve; Tandve-Jangonas);
Visi pervežimai pagal programą;
Pervežimas atvira transporto priemone iš Kin Pun miestelio iki Kjaiktijo;
Ekskursinė – pramoginė programa (pagal aprašą);
Įėjimo bilietai į lankytinus objektus pagal programą;
Vietinių gidų paslaugos;
Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 927 – 999 EUR – priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc.
Vakarienė Karaveiko rūmų restorane ~30 USD;
Vakarienė vietiniame restorane su tradiciniu šou ~15-20 USD;
Mianmaro viza ~80 USD;
Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
Asmeninės išlaidos, papildomos ekskursijos, arbatpinigiai vietiniams gidams (~3USD/asm. per dieną) ir vairuotojams (~1-2USD/asm. per dieną), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

P.S. Jeigu grįžtant nakvojama Bankoke, 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais (netoli oro uosto) nuo 29 EUR, Tailando viza – 30 EUR.

Kelionė neturi atsiliepimų.

Keliavai? Palik atsiliepimą

Mumis gali pasitikėti

Pagalba klientui 24/7

Turite klausimų ar susidūrėte su problema? Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes nedelsiant Jums padėsime!

Viskas vienose rankose

Padėsime užsisakyti bilietus, rasti tinkamą kelionę ar gauti vizą. Taupykite savo laiką viską tvarkydami mūsų įmonėje.

Kelionių draudimas

Siekdami optimalių rezultatų, bendradarbiaujame su "BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje draudimo kompanija. Jums galime pasiūlyti visus teikiamus draudimo produktus.

Vizų išdavimo lyderiai

Greitai ir kokybiškai sutvarkome dokumentus visų tipų vizoms gauti į Rusiją, Baltarusiją, Kiniją, Kazachstaną

Partneriai

Tallink
Stenaline
Ollex
MSC Cruises
Kautra
Hotelston
Ecolines
DFDS Seaways
Amadeus

Geriausių pasiūlymų prenumerata!