KELIONIŲ ĮSPŪDŽIŲ AGENTŪRA
Mob. +370 650 17303
Turite klausimų? Skambinkite

Senovinė Turkija

Turkija- Didžiųjų civilizacijų pėdsakais 9 d./8 n.

Klauskite
Captcha
Trukmė Kaina asmeniui Galutinė kaina

1 diena: Vilnius – Stambulas (1550 km)
Skrydis į Stambulą. Pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

2 diena: Stambulas – Ankara (455 km)
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Stambulą, miestą, išsidėsčiusį dviejuose žemynuose, įkurtą graikų 667 m. pr. Kr. ir buvusį trijų galingų imperijų: Romos, Bizantijos ir Otomanų sostine. Ekskursijos metu aplankoma: Egiptietiškas obeliskas, Hipodromo aikštėje; įspūdingoji Mėlynoji mečetė – klasikinis osmanų architektūros pavyzdys, vienintelė mečetė Stambule, turinti šešis minaretus; Topkapi rūmai – buvusi sultonų rezidencija, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a. Šiame milžiniškame komplekse – daugybė pastatų, kambarių, kiemelių, sodų, iš terasos atsiveria puikus vaizdas į Bosforo sąsiaurį. Dabar rūmuose įrengtas didžiulis muziejus, kuriame eksponuojamos keramikos, porceliano, ginklų, pranašo Mahometo relikvijų, brangakmenių, juvelyrinių dirbinių ir kitos vertingos kolekcijos. Vėliau aplankoma požeminė Jerebatan vandens saugykla, aprūpindavusi didelį miestą vandeniu ilgus amžius. Išvykimas į Turkijos sostinę – Ankarą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Ankara – Hatušas (200 km) – Kapadokija (250 km)
Pusryčiai. Pradedama pažintis su dabartine Turkijos sostine – Ankara. Aplankomas didžiulis pirmojo Turkijos prezidento – M.K. Atatiurko muziejus, kuriame susipažįstama su Turkijos Respublikos kūrimusi, kariniais konfliktais ir kt. Čia taip pat eksponuojama unikali Atatiurko automobilių kolekcija. Aplankomas *Anatolijos Civilizacijų muziejus, žymus unikaliais istoriniais eksponatais bei gausia hetitų civilizacijos kolekcija, kurie klestėjo šiame regione apie 2000 m. pr. Kr. Pasivaikščiojimas Ankaros tvirtovės sienomis. Išvykimas į Bogazkale rajone esančias unikalias **Hatušo miesto liekanas, kuris buvo Hetitų imperijos sostinė. Dabar šis miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Didžiausias archeologinis atradimas Hatuše - hetitų karališkasis archyvas, parašytas dantiraščiu ant molinių plytelių. Aplankoma išlikusi hetitų religinių apeigų uola – Jazilikaja. Ši įvairiais ornamentais ir religiniais motyvais išraižyta uola išliko nuo 1500 m. pr. Kr. ir laikoma viena iš seniausių viendievystės pradžios vietų pasaulyje. Išvykimas į Kapadokiją - vieną iš įspūdingiausių Turkijos regionų, garsėjančiu išskirtiniu kraštovaizdžiu, buvusią senosios hetitų imperijos širdimi. Čia kasmet atvyksta apie 2 mln. turistų iš viso pasaulio. Vakarienė. Pageidaujantiems unikalus *dervišų šokis, turintis labai senas tradicijas, siekiančias XIII a. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Kapadokija
Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su Kapadokija – jos unikalia gamta ir išskirtiniu žmogaus prisitaikymu čia gyventi. Aplankomas Kaymaklio požeminis miestas su daugiaaukščiais tunelių labirintais, gyvenamaisiais namais, koplyčiomis, kapinėmis, šviesos ir vėdinimo angomis. Išvykimas į muziejų po atviru dangumi – Gioreme, kur uolose sukurti unikalaus atsiskyrėliško gyvenimo liudininkai – IX-XIII a. bizantiškos cerkvės, koplyčios ir vienuolynai puošti viduramžių epochos freskomis. Sustojimai pasigrožėti kerinčiais Kapadokijos vaizdais. Lankomos keramikos meistrų dirbtuvėlės, kur stebima kaip kuriami unikalūs keramikos dirbiniai bei galima prisidėti prie jų gamybos. Vakarienė. Pageidaujantiems *Turkiška naktis, kurios metu susipažįstama su turkų šokiais, dainomis ir tradicijomis. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Kapadokija – Konija (220 km) – Pamukalė (420 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Koniją – vieną iš seniausių Turkijos gyvenviečių. Aplankomas Mevlanos religinis kompleksas. Šiame senoviniame vienuolyne prieglobstį randa – vienuoliai, poetai ir filosofai. Šis Mevlanos Rumi įkurtas vienuolynas yra sufizmo religijos centras, o šios religijos išpažintojas vadinamas sufijumi arba dervišu. Ši islamo asketinė atšaka kai kuriose šalyse ir regionuose yra paskelbta erezija. Išvykimas į Pamukalę, garsią savo karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena: Pamukalė – Efesas (185 km) – Kušadasis (10 km)
Pusryčiai. Aplankomas antikinis mineralinių vandenų kurortas – Hieropolis, kurį buvo labai pamėgę turtingi romėnai. Miestas buvo sugriautas galingo žemės drebėjimo. Tačiau iki šių dienų yra išlikę: romėnų amfiteatras, Domiciano arka, nekropolis. Pasivaikščiojimas unikaliomis Pamukalės karštųjų versmių suformuotomis terasomis. Pageidaujantiems *maudynės Kleopatros mineralinių vandenų baseine. Išvykimas į Efesą – didžiausią ir geriausiai išlikusį antikinį miestą, kuriame stovėjo vienas iš septynių pasaulio stebuklų - Artemidės šventykla. Ekskursijos Efese metu apžiūrima: viena iš žymiausių antikos laikų - Celso biblioteka, Agora, Hadriano šventykla, VI a. Šv.Jono bazilika, Šv.Mergelės Marijos namas, kur ji praleido paskutinius gyvenimo metus. Išvykimas prie Egėjo jūros esantį kurortą – Kušadasį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena: Kušadasis – Pergamas (190 km) – Ayvalikas (65 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Pergamo miestą – buvusį antikinės Pergamo karalystės sostinę, kurio pavadinimas kildinamas iš žodžio „pergamentas“. Ekskursijos metu aplankomi: antikinės bibliotekos griuvėsiai, kurioje pirmą kartą pasaulyje atsirado knygos dabartiniame jų pavidale, iš balto marmuro pastatytos imperatoriaus Trajano šventyklos liekanos, Dzeuso šventyklos altorius, įspūdingame kalno šlaite esantis romėnų teatras, talpinęs 10 tūkst. žiūrovų. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena: Ayvalikas – Troja (180 km) – Stambulas (360 km)
Pusryčiai. Išvykimas į legendinę Troją. Legendinis Trojos karas - tai vienas iš svarbiausių įvykių senovės Graikijos mitologijoje, trukęs 12 metų. Po šio karo XIII a. pr. Kr. miestas buvo sugriautas. Pasivaikščiojimas legendinio miesto gatvelėmis, apžiūrint kelių šventyklų ir namų liekanas, romėnų amfiteatrą, Trojos arklio kopiją. Prieš Jus atsivers didžiulė lyguma, kurioje vyko pagrindiniai mūšio įvykiai bei įžymioji Achilo ir Hektoro kova. Išvykimas į Čenakalę. Kėlimasis per Dardanelų sąsiaurį, jungiantį Marmuro ir Egėjo jūras ir skiriantį Balkanų ir Mažosios Azijos pusiasalius. Kelionė į Stambulą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

9 diena: Stambulas – Vilnius (1550 km)
Pusryčiai. Laisvas laikas. Pervežimas į Stambulo oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

Dėl visų kelionės laikų siųsti užklausą į info@ethalontravel.lt

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
• pervežimas: Atatiurko oro uostas – viešbutis – Atatiurko oro uostas (atskrendant/išskrendant tarp 10.00 - 18.00 val.),
• 8 nakvynės 3–4* viešbučiuose su pusryčiais,
• 7 vakarienės,
• kelionė komfortišku autobusu/mikroautobusu Turkijoje,
• rusakalbio kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursijos pagal programą rusų kalba.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
• skrydžio bilietai į Stambulą: nuo 180 EUR,
• (*) pažymėti objektai (apie 90 EUR),
• gėrimai vakarienių metu,
• medicininių išlaidų draudimas,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

PASTABOS:
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
• (**) žiemos sezono metu (10.12 – 03.15) ekskursija į Hatušo miestą keičiama apsilankymu Šv.Jono cerkvėje Efese,
• vykstama su rusakalbe grupe.

Kelionė neturi atsiliepimų.

Keliavai? Palik atsiliepimą

Mumis gali pasitikėti

Pagalba klientui 24/7

Turite klausimų ar susidūrėte su problema? Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes nedelsiant Jums padėsime!

Viskas vienose rankose

Padėsime užsisakyti bilietus, rasti tinkamą kelionę ar gauti vizą. Taupykite savo laiką viską tvarkydami mūsų įmonėje.

Kelionių draudimas

Siekdami optimalių rezultatų, bendradarbiaujame su "BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje draudimo kompanija. Jums galime pasiūlyti visus teikiamus draudimo produktus.

Vizų išdavimo lyderiai

Greitai ir kokybiškai sutvarkome dokumentus visų tipų vizoms gauti į Rusiją, Baltarusiją, Kiniją, Kazachstaną

Partneriai

Tallink
Stenaline
Ollex
MSC Cruises
Kautra
Hotelston
Ecolines
DFDS Seaways
Amadeus

Geriausių pasiūlymų prenumerata!